Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejny protest mieszkańców przeciwko zabudowie Karczówki w Kielcach. Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta (FOTO, WIDEO, ZAPIS TRANSMISJI)

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Wideo
od 16 lat
Mieszkańcy osiedla Podkarczówka w Kielcach protestują przeciwko zabudowie wzgórza Karczówki. Chcą by radni uchwalili plan miejscowego zagospodarowania terenu, który może zablokować zamiary właścicieli działek. Temat miałby zostać podjęty na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która prawdopodobnie odbędzie się w czwartek, 3 marca.

Mieszkańcy przeciw zabudowie Karczówki w Kielcach

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku mieszkańcy nabrali podejrzeń, że właściciele przygotowują się do zabudowy wielorodzinnej działek położonych na wzgórzu Karczówki od strony osiedla. Deweloperzy zaprzeczyli temu i przyznali, że planują zabudowę segmentami, o gabarytach podobnych do tych, co stoją w pobliżu. Mieszkańcy nie wierzą jednak tym zapewnieniom i ich zdaniem z dokumentów wynika, co innego. Wspólnie z radną Joanną Winiarską zabiegają o przyjęcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który ma zachować tam tereny zielone i niepowtarzalny widok na Karczówkę. Dokument powstał i miał być głosowany na sesji, 17 lutego, ale radni zdjęli go z obrad.

Taki obrót spraw rozczarował mieszkańców, a Joanna Winiarska złożyła w kieleckim urzędzie miasta wniosek o zwołanie w tym temacie sesji nadzwyczajnej. Oprócz niej pod wnioskiem podpisało się jeszcze 9 radnych: Anna Kibortt, Jarosław Bukowski, Joanna Litwin (wszyscy Projekt Wspólne Kielce), Bożena Sieczka (niezrzeszona), Marianna Noworycka-Gniatkowska, Monika Słoniewska, Tadeusz Kozior, Marian Kubik oraz Wiesław Koza (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość).

Nadzwyczajna sesja, która najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek, 3 marca może być ostatnim kołem ratunku dla mieszkańców, którzy walczą o zachowanie terenów zielonych. W marcu odmrażają się pozwolenia na zabudowę Karczówki i jeżeli radni nie przyjmą nowego planu zagospodarowania to zapewne w ciągu dwóch-trzech miesięcy rozpoczną się tutaj prace budowlane.

W niedzielnym proteście udział wzięli mieszkańcy Podkarczówki oraz radni: Joanna Winiarska, Anna Kibortt, Monika Słoniewska, Marianna Noworycka Gniatkowska i Wiesław Koza. Protestujący kolejny raz przedstawili swoje argumenty przeciw zabudowie, a grupa urzędników zapewniła, że na nadzwyczajnej sesji rady Miasta będą robić wszystko by pozostali radni przychylili się do uchwalenia nowego planu zagospodarowania.

Transmisja z tego wydarzenia poniżej:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto