MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Deweloper chce wybudować osiedle bloków i domów jednorodzinnych na Baranówku w Kielcach. Część mieszkańców tego nie chce

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Przy ulicy Janczarskiej na Baranówku deweloper planuje budowę bloków i domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Inwestycja wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców i radnych. 

Zobacz wizualizacje
Przy ulicy Janczarskiej na Baranówku deweloper planuje budowę bloków i domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Inwestycja wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców i radnych. Zobacz wizualizacje Archiwum
Deweloper chce wybudować osiedle bloków i domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na Baranówku w Kielcach. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o zgodę na inwestycje w trybie spec ustawy mieszkaniowej czyli lex deweloper.

Deweloper chce budować bloki i domy jednorodzinne na Baranówku

Inwestycja ma powstać w rejonie ulicy Janczarskiej i Rajtarskiej na terenie o powierzchni 11,5 tysiąca metrów kwadratowych. Deweloper planuje wybudować 10 budynków wielorodzinnych i 12 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Łącznie ma powstać 110 mieszkań.

Każdy z bloków będzie jednoklatkowy, czterokondygnacyjny. Na parterze i piętrach powstaną mieszkania. W podziemiu przewidziano garaże. Łączna liczba miejsc dla aut wyniesie 118. Zaprojektowano też 3 parkingi zewnętrzne, każdy z 10 miejscami. Przy każdym budynku powstaną dodatkowo po dwa miejsca postojowe. Planowane są także 74 miejsca dla rowerów. Deweloper wybuduje chodniki, drogi dojazdowe, mury oporowe oraz plac zabaw dla dzieci.

Budynki w zabudowie szeregowej będą dwukondygnacyjne, w każdym zaplanowano jedno mieszkanie.

O budowie osiedla informujemy na bieżąco:

Deweloper przedłuży ulice Janczarską

Dojazd do osiedle będzie od ulicy Janczarskiej, deweloper planuje budowę jej przedłużenia w ramach umowy z Miejskim Zarządem Dróg. Piesi będą mieli możliwość dojścia również od ulicy Rajtarskiej.

Dodatkowo deweloper chce wybudować park kieszonkowy na drugim końcu ulicy Janczarskiej, u zbiegu z Czarnieckiego i Żółkiewskiego, na co zgodę wydała już Rada Miasta.

Kontrowersyjna lokalizacja na kieleckim Baranówku

Lokalizacja zarówno parku kieszonkowego jak zabudowy wielorodzinnej jest kontrowersyjna, dzieli mieszkańców jak również radnych. Jest grupa mieszkańców, której plany dewelopera nie przeszkadzają, choć mieszkają blisko planowanej inwestycji. Jest też liczne grono protestujących mieszkańców Baranówka, które uważa, że osiedle powinno zachować charakter jednorodzinny. Pod ich presją powstał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który usankcjonował tę wolę, ale nie obejmuje on terenu planowanej inwestycji.

Zobacz wizualizacje:

Przeciwnicy uważają, że budowa bloków trzypiętrowych zakłóci układ urbanistyczny Baranówka oraz funkcjonowanie spokojnego osiedla domów jednorodzinnych. Obawiają się wzmożonego ruchu na osiedlowych drogach, zakorkowania ich przez mieszkańców nowych bloków i trudności z wyjazdem z osiedla.

Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do planowanej inwestycji na Baranówku

Urząd Miasta w Kielcach ogłosił konsultacje społeczne w sprawie planowanej budowy przy ulicy Janczarskiej.

Potrwają one do 8 marca. Uwagi można składać:

  • w formie papierowej na adres: Urząd Miasta Kielce, Rynek 1, 25-303 Kielce lub
  • w postaci elektronicznej na adres [email protected] oraz za pośrednictwem formularza umieszczonego na portalu idea.kielce.eu

W składanej uwadze należy podać: imię i nazwisko lub nazwę organizacji, adres oraz treść uwagi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto