MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Kamil Suchański, kandydat na prezydenta Kielc zapowiada: Urząd Miasta w jednym miejscu, wyższe płace urzędników

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Kamil Suchański kandydat na prezydenta Kielc przedstawił kolejną część swojego programu wyborczego.
Kamil Suchański kandydat na prezydenta Kielc przedstawił kolejną część swojego programu wyborczego. Mikołaj Opatowski
Urząd Miasta w Kielcach w jednym miejscu, jak najwięcej spraw możliwych do załatwienia przez internet i godziwe wynagrodzenia dla urzędników to część „Planu dla Kielc” kandydata na prezydenta Kielc, Kamila Suchańskiego. Zapowiada zmiany, które mają poprawić obsługę interesantów i warunki pracy w magistracie.

Kamil Suchański, kandydat na prezydenta Kielc i jego Plan dla Kielc

Kamil Suchański, kandydat na prezydenta Kielc z komitetu wyborczego Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, w czwartek 22 lutego przedstawił kolejne elementy „Planu dla Kielc”. Mówił o działaniach związanych z poprawą funkcjonowania magistratu oraz polepszeniem warunków pracy i obsługi mieszkańców.

- Musimy przenieść rozproszone po mieście wydziały Urzędu Miasta do budynku przy ulicy Leśnej tak, aby w jednym miejscu zintegrować całą obsługę mieszkańców -mówił.

- Wydział Urbanistyki ma nawet przygotowaną koncepcję zagospodarowania tego budynku na potrzeby zlokalizowania w nim wydziałów ratusza. Ten pokaźny budynek w samym centrum miasta stoi niezagospodarowany przez co najmniej ostatnie 5 lat i niszczeje na naszych oczach - dodał.

Dodał, że mieszkańcy muszą jeździć po całym mieście, aby załatwić sprawę w ratuszu, tak samo urzędowe dokumenty „podróżują” po mieście.

Więcej spraw możliwych do załatwienia przez internet

Więcej spraw możliwych do załatwienia przez internet oraz dodatkowe punkty obsługi mieszkańców to kolejne propozycje.
- Polska ma rozbudowaną sieć usług informatycznych umożliwiających załatwianie wielu urzędowych spraw on-line, a jednak nadal urząd wydaje się archaiczny w kontakcie z mieszkańcem. Rozszerzymy ofertę spraw załatwianych przez Internet, a sam Urząd musi dogonić technologicznie standardy, które są w wielu firmach. Dlatego wprowadzimy powszechny elektroniczny obieg dokumentów – dodał Michał Cielibała, kielecki przedsiębiorca i doradca podatkowy, który był gościem na konferencji.

- Potrzebne są też dodatkowe punkty kompleksowej obsługi mieszkańca, a idealnymi miejscami do ich zlokalizowania są miejskie instytucie czy galerie handlowe. Na przykład w klubach seniora oraz oddziałach miejskiej biblioteki mogą powstać stanowiska komputerowe. Będą mogli z nich korzystać seniorzy, by internetowo załatwiać sprawy urzędowe. Pracownicy instytucji pomogą osobom starszym w obsłudze komputerów - dodał Michał Cielibała.

Więcej pieniędzy na wynagrodzenia dla urzędników

- Ma być nie tylko łatwiej, ale również szybciej. Zwiększymy nakłady finansowe między innymi na Wydział Urbanistyki i Architektury, aby utrzymać odpowiednie tempo wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Bez podjęcia tych działań istnieje ryzyko, że nie utrzymamy odpowiedniej kadry. Przyspieszymy obsługę mieszkańców i prace samego Urzędu Miasta poprzez przeniesienie jego wydziałów do budynku przy ulicy Leśnej – dodał radny i kandydat na radnego Dariusz Kisiel.

Kamil Suchański dodał, że chce zmienić warunki pracy dla urzędników oraz wprowadzić przejrzyste konkursy na odsadzanie stanowisk.
- Naszym celem jest wprowadzenie transparentnych konkursów oraz przejrzystej ścieżki kariery urzędniczej od poziomu referenta aż po stanowiska dyrektorskie. Każdy kompetentny, ambitny i dobrze przygotowany urzędnik musi mieć równe szanse na awans. Dla mnie liczą się kompetencje, wiedza, zaangażowanie i to, co ktoś faktycznie potrafi – podkreślił.

Dodał, że odbuduje prestiż związany ze służbą publiczną i pracą w Urzędzie Miasta Kielce. Zapowiada podwyżki wynagrodzeń oraz wprowadzenie systemowego doszkalania i podnoszenia kompetencji pracowników ratusza.

- Czas skończyć z obecnym "dziadostwem". Sprawne miasto potrzebuje sprawnych i doświadczonych urzędników. Musimy zatrzymać odpływ najlepszych pracowników do sektora prywatnego, bo to od nich w dużej mierze zależy działanie naszego miasta jako organizmu. Urząd to nie jest fabryka do nadmiernej eksploatacji pracowników. Urząd nie jest również agencją rządową czy spółką Skarbu Państwa, w których zatrudnienie znajdują ludzie z klucza partyjnego. Potrzebujemy dobrze opłacanych profesjonalistów. Urzędnicy muszą mieć zapewnione godne warunki pracy i płacy – zaznaczył Kamil Suchański.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto