MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na działkach przy ulicy Klonowej w Kielcach powstanie mikropark. Radni byli jednomyślni

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Działki przy ulicy Klonowej w Kielcach nie będą zabudowane. Powstaną tu tereny zielone i mikropark. Kieleccy radni byli jednomyślni.
Działki przy ulicy Klonowej w Kielcach nie będą zabudowane. Powstaną tu tereny zielone i mikropark. Kieleccy radni byli jednomyślni. Miasto Kielce
Na działkach przy ulicy Klonowej w Kielcach powstanie mikro-park. Tak, podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta Kielce, zadecydowali radni. Mimo wcześniejszej decyzji o przeznaczeniu działek pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, radni ponownie pochylili się nad sprawą i ostatecznie, te tereny pozostaną zielone.

Na działkach przy ulicy Klonowej w Kielcach powstanie mikropark. Radni wyrazili zgodę

W czwartek, 4 kwietnia odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta Kielce. W porządku obrad znalazł się między innymi projekt uchwały, który w imieniu mieszkańców zaangażowanych w inicjatywę "Zielona Klonowa" złożył radny Kamil Suchański, przewodniczący Klubu Bezpartyjni i Niezależni.

Podczas obrad radny zarekomendował projekt uchwały w sprawie wyrażenia woli o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i utworzenia mikro-parku na obszarze działek 915/195, 915/194 - przy ulicy Klonowej w Kielcach.

Przypomnijmy. Te tereny znajdują się w okolicy kieleckiego zalewu. Są porośnięte kilkudziesięcioma starymi drzewami (w tym ponad 70 dębami).

- Uchwała w sprawie Klonowej była kiedyś przez szanowną Radę podjęta i wtedy wyraziliśmy zgodę na sprzedaż tej działki. Potem była druga uchwała, która mówiła o tym, żeby jednak tej działki nie sprzedawać, z punktu widzenia racji, które przyznaliśmy mieszkańcom okolicznych bloków. Chodzi o to, by działek numer 915/195, 915/194 przy ulicy Klonowej, nie przeznaczać pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne tylko na tereny zieleni urządzonej

- wyjaśniał podczas sesji, radny Kamil Suchański.

Radna Anna Myślińska zapytała, przez kogo ten obszar zieleni będzie urządzony? Czy będzie to zadanie miasta, czy mieszkańcy będą się starać o urządzenie tego terenu, na przykład z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego?

Radny Kamil Suchański podkreślił, że sprawa zapewne jest otwarta: - Wszystko będzie w rękach mieszkańców, w rękach miasta, nowych władz. Mają na pewno sposobność różnej realizacji tych terenów zielonych (...). Zapewne mieszkańcy mogą to zrobić sami i może to zrobić miasto. Sprawa będzie otwarta - odpowiedział.

Radna Monika Kowalczyk przyznała, że ma kontakt z mieszkańcami tego terenu. - Mieszkańcy bardzo chętnie zgłoszą to do Budżetu Obywatelskiego i być może w ramach Budżetu Obywatelskiego uda się to zrealizować - przyznała. Poprosiła także innych radnych o poparcie tej uchwały.

Radna Joanna Litwin dodała, że bardzo się cieszy, że na działkach przy ulicy Klonowej takie miejsce powstanie.

Projekt uchwały intencyjnej w sprawie utworzenia mikroparku nad kieleckim zalewem poparli wszyscy radni, czyli 24 osoby.

Przypomnijmy, że decyzja o przeznaczeniu działki na sprzedaż zapadła podczas sesji Rady Miasta Kielce we wrześniu 2023 roku.

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto