MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na działkach przy ulicy Klonowej w Kielcach powstanie mikropark. Radni byli jednomyślni

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Działki przy ulicy Klonowej w Kielcach nie będą zabudowane. Powstaną tu tereny zielone i mikropark. Kieleccy radni byli jednomyślni.
Działki przy ulicy Klonowej w Kielcach nie będą zabudowane. Powstaną tu tereny zielone i mikropark. Kieleccy radni byli jednomyślni. Miasto Kielce
Na działkach przy ulicy Klonowej w Kielcach powstanie mikro-park. Tak, podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta Kielce, zadecydowali radni. Mimo wcześniejszej decyzji o przeznaczeniu działek pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, radni ponownie pochylili się nad sprawą i ostatecznie, te tereny pozostaną zielone.

Na działkach przy ulicy Klonowej w Kielcach powstanie mikropark. Radni wyrazili zgodę

W czwartek, 4 kwietnia odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta Kielce. W porządku obrad znalazł się między innymi projekt uchwały, który w imieniu mieszkańców zaangażowanych w inicjatywę "Zielona Klonowa" złożył radny Kamil Suchański, przewodniczący Klubu Bezpartyjni i Niezależni.

Podczas obrad radny zarekomendował projekt uchwały w sprawie wyrażenia woli o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i utworzenia mikro-parku na obszarze działek 915/195, 915/194 - przy ulicy Klonowej w Kielcach.

Przypomnijmy. Te tereny znajdują się w okolicy kieleckiego zalewu. Są porośnięte kilkudziesięcioma starymi drzewami (w tym ponad 70 dębami).

- Uchwała w sprawie Klonowej była kiedyś przez szanowną Radę podjęta i wtedy wyraziliśmy zgodę na sprzedaż tej działki. Potem była druga uchwała, która mówiła o tym, żeby jednak tej działki nie sprzedawać, z punktu widzenia racji, które przyznaliśmy mieszkańcom okolicznych bloków. Chodzi o to, by działek numer 915/195, 915/194 przy ulicy Klonowej, nie przeznaczać pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne tylko na tereny zieleni urządzonej

- wyjaśniał podczas sesji, radny Kamil Suchański.

Radna Anna Myślińska zapytała, przez kogo ten obszar zieleni będzie urządzony? Czy będzie to zadanie miasta, czy mieszkańcy będą się starać o urządzenie tego terenu, na przykład z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego?

Radny Kamil Suchański podkreślił, że sprawa zapewne jest otwarta: - Wszystko będzie w rękach mieszkańców, w rękach miasta, nowych władz. Mają na pewno sposobność różnej realizacji tych terenów zielonych (...). Zapewne mieszkańcy mogą to zrobić sami i może to zrobić miasto. Sprawa będzie otwarta - odpowiedział.

Radna Monika Kowalczyk przyznała, że ma kontakt z mieszkańcami tego terenu. - Mieszkańcy bardzo chętnie zgłoszą to do Budżetu Obywatelskiego i być może w ramach Budżetu Obywatelskiego uda się to zrealizować - przyznała. Poprosiła także innych radnych o poparcie tej uchwały.

Radna Joanna Litwin dodała, że bardzo się cieszy, że na działkach przy ulicy Klonowej takie miejsce powstanie.

Projekt uchwały intencyjnej w sprawie utworzenia mikroparku nad kieleckim zalewem poparli wszyscy radni, czyli 24 osoby.

Przypomnijmy, że decyzja o przeznaczeniu działki na sprzedaż zapadła podczas sesji Rady Miasta Kielce we wrześniu 2023 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto