MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kiedy z centrum Kielc zniknie zdewastowana kamienica przy ulicy Silnicznej?

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
W miejscu zrujnowanej siedziby banku przy ulicy Silnicznej 26 w Kielcach ma powstać taki apartamentowiec. Póki, co budynek straszy.

Zobacz więcej zdjęć>>>
W miejscu zrujnowanej siedziby banku przy ulicy Silnicznej 26 w Kielcach ma powstać taki apartamentowiec. Póki, co budynek straszy. Zobacz więcej zdjęć>>>
Kiedy z centrum Kielc zniknie zdewastowana kamienica przy ulicy Silnicznej? Właściciel terenu ma już zgodę Rady Miasta na nową inwestycje na tej działce.

Plany deweloper na działkę przy ulicy Silnicznej w Kielcach?

W budynku przy ulicy Silnicznej 26 znajdowała się siedziba Banku ING, po jego wyprowadzce kilka lat temu gmach stoi pusty i niszczeje. Dwa razy doszło w nim do pożaru a wandale wybili okna.

Działka o powierzchni 1855 metrów kwadratowych obecnie należy do dewelopera AKP GRUPA Pocheć Andrzej Sp.K. Spółka chce zabudować teren korzystając ze spec ustawy mieszkaniowej. Deweloper kilka razy składał wniosek do Rady Miasta o udzielnie zgody na budowę kamienicy. Był on odrzucany, ponieważ zdaniem urbanistów i wojewódzkiego konserwatora zabytków proponowany budynek nie pasował do śródmiejskiej zabudowy.

Obawy urbanistów, wojewódzkiego konserwatora zabytków i radnych

Radni dorzucali kolejne obawy, że w budynku zaplanowano zbyt małą liczbę miejsc garażowych, zaledwie dla połowy mieszkań a w pobliżu nie ma miejsc postojowych. Zdaniem radnych ulica Silniczna nie wytrzyma wzmożonego ruchu samochodowego a nowa zabudowa uniemożliwi dojazd do altany śmietnikowej stojącej na sąsiedniej, miejskiej posesji. Radni byli też zawiedzeni, że deweloper nie zaproponował inwestycji towarzyszących na przykład remontu ulicy czy szkoły. Mimo krytyki projektu większość radnych na marcowej sesji zgodziła się poprzeć wniosek dewelopera i na powstanie nowej zabudowy przy ulicy Silnicznej 26.

Co powstanie na działce po banku ?

Deweloper zakłada budowę kamienicy z 4 kondygnacjami naziemnymi. Powstanie w niej od 60 do 70 mieszkań. Lokale mają być 1,2,3 pokojowe. Część mieszkań na ostatniej kondygnacji ma być z antresolą. Na parterze znajdzie się również lokal usługowy o powierzchni 150 metrów kwadratowych. W podziemiu zaprojektowano garaż z 35 miejscami. Przewidziano też 18 miejsc dla rowerów.

Pod rampą zjazdową z garażu przewidziano budowę zbiornika na wody opadowe.

Dach budynku w większości ma być płaski, częściowo pokryty zielenią, tylko od strony ulicy Silnicznej będzie stromy.
Kiedy inwestor zamierza wyburzyć dawną siedzibę banku i rozpocząć budowę kamienicy ? - Tego jeszcze tego nie wiem, nie mogę zapewnić, że będzie to w tym roku – powiedział nam Andrzej Pocheć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Białystok. Piłkarze Jagiellonii odbierają złote medale

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto