MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa numer 4 w Kielcach przejdzie remont. Warunki do nauki pozostawiają tu wiele do życzenia

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Szkoła Podstawowa numer 4 w Kielcach zostanie zmodernizowana powstanie nowy pawilon z pomieszczeniami dla uczniów i nauczycieli,toalety  oraz zewnętrzna winda.
Szkoła Podstawowa numer 4 w Kielcach zostanie zmodernizowana powstanie nowy pawilon z pomieszczeniami dla uczniów i nauczycieli,toalety oraz zewnętrzna winda. Urząd Miasta Kielce
Szkoła Podstawowa numer 4 w Kielcach, gdzie dzieci uczą się w najtrudniejszych warunkach w mieście doczeka się remontu i rozbudowy o nowy pawilon. Urząd Miasta podpisał w poniedziałek 10 czerwca umowę z wykonawcą.

Szkoła podstawowa numer 4 w Kielcach przejdzie remont

- Ta szkoła ma bardzo dobry klimat i wysoki poziom edukacji ale niestety wielu rodziców rezygnuje z posyłania do niej dzieci ze względu na warunki nauki – mówi Agata Wojda, prezydentka Kielc. - Mam nadzieję, że to się zmieni po tej inwestycji.

Do już istniejącego budynku zostanie dobudowany nowy pawilon o powierzchni ponad 260 metrów kwadratowych. Powstaną w nim 3 sale lekcyjne oraz pokoje: nauczycielski, dla pedagoga, gabinet dla dyrekcji i sekretariat.

Zaprojektowano pomieszczenia dla cateringu, jadalnię, zmywalnię oraz świetlicę, szatnię i WC.

Przy szkole na Dąbrowie powstanie winda

Przy nowej części szkoły wybudowana zostanie winda dla osób z niepełnosprawnościami. W istniejącym budynku Szkoły Podstawowej numer 4 wyremontowane będą pomieszczenia, a jedna sala zostanie przekształcona w szatnię.

W ramach prac termomodernizacyjnych budynek zostanie docieplony od zewnątrz, wymienione okna i drzwi.
Powstanie nowy docieplony dachu, rynny, instalacja odgromowa i zmodernizowane kominy. Ponadto wymienione zostaną instalacje wewnętrzne sanitarne i elektryczne.

Zmieni się otoczenie starej szkoły

Projekt zakłada także zagospodarowanie terenu wokół szkoły między innymi budowę nowych schodów, zjazdu z drogi publicznej i bramy wjazdowej od strony ulicy Warszawskiej.

Na realizację robót budowlanych wykonawca ma 11 miesięcy, czyli modernizacja powinna się zakończyć w maju 2025 roku.

Wykonawcą jest firma SPUREK z Kielc.

Ile będą kosztować prace ?

Całkowita wartość inwestycji to 9,4 miliona złotych, a miasto otrzyma dofinansowanie – 8 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Projekt obejmuje także modernizację Przedszkola Samorządowego numer 21 przy ulicy Krakowskiej 15A. Tutaj zakres prac jest znacznie mniejszy niż w szkole na Dąbrowie. Budynek zostanie docieplony, wymieniony będzie dach, okna, parapety i drzwi zewnętrzne, zmodernizowane kominy oraz zamontowane budki lęgowe dla ptaków na elewacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto