MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na remontowanej ulicy Massalskiego w Kielcach będzie układany nowy asfalt. Zobacz zdjęcia

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Na ulicy Massalskiego trwa remont jezdni, wymieniany jest asfalt. 

Zobacz zdjęcia
Na ulicy Massalskiego trwa remont jezdni, wymieniany jest asfalt. Zobacz zdjęcia Kamil Bielaszewski
Na ulicy Massalskiego w Kielcach wymieniana jest nawierzchnia. W przyszłym tygodniu będą układane pierwsze warstwy nowej nakładki bitumicznej.

Na ulicy Massalskiego w Kielcach przygotowują się do układania asfaltu

Remont ulicy Massalskiego jest prowadzony na odcinku od skrzyżowania z aleją Szajnowicza-Iwanowa do skrzyżowania z ulicą Kredową. Na połowie jezdni sfrezowano starą nawierzchnię. Wymieniono krawężniki. Przebudowano wpusty kanalizacji deszczowej. Aktualnie trwają prace przy podbudowie jezdni.

- Na przyszły tydzień zaplanowano układanie warstw bitumicznych – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Po ich ułożeniu analogiczne prace będą wykonane na drugiej połowie jezdni. Po ich zakończeniu wykonawca przystąpi do robót na odcinku od ulicy Kredowej do ulicy Dewońskiej.

Prace zgodnie z umową mają potrwać do 16 listopada.

Utrudnienia w ruchu na remontowanej ulicy Massalskiego w Kielcach

Przypominamy, że na remontowanym fragmencie ulicy Massalskiego od Szajnowicza-Iwanowa do Kredowej obowiązuje ruch jednokierunkowy. Objazd w stronę alei Szajnowicza-Iwanowa wyznaczono ulicami Kredową i Karbońską, na których obowiązuje zakaz zatrzymywania.

Ponadto na ulicy Kredowej, od skrzyżowania z ulicą Massalskiego do skrzyżowania z ulicą Karbońską, obowiązuje ruch jednokierunkowy, a na skrzyżowaniu ulic Karbońskiej i Kredowej wprowadzono zmianę pierwszeństwa przejazdu.
Na ulicy Kredowej za skrzyżowaniem z ulicą Massalskiego wyznaczono tymczasowy przystanek komunikacji miejskiej. Na skrzyżowaniu alei Szajnowicza–Iwanowa z ulicą Massalskiego nie działa sygnalizacja świetlna i funkcjonuje tymczasowe rondo.

Jak zmieni się ulica Massalskiego w Kielcach?

W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni, krawężniki oraz fragmenty chodników, głównie przy przejściach dla pieszych. Wyremontowana zostanie także zatoka autobusowa oraz wnęka postojowa. Przewidziano również wymianę studzienek ściekowych kanalizacji deszczowej.

Na czas prac pnie drzew rosnących wzdłuż ulicy zostały zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Gdzie trwają remonty w Kielcach ?

Ulica Massalskiego jest kolejną w tym roku, na której wymieniony jest asfalt. Do tej pory wykonano nowe dywaniki na dwóch ulicach: Warszawskiej (od mostów na Silnicy do skrzyżowania z ulicą Karczunek) oraz Krakowskiej (na fragmencie pomiędzy ulicą Owocową i biskupa Kaczmarka). Aktualnie trwają prace na ulicy Szczecińskiej (na odcinku od Bohaterów Warszawy do Spółdzielczej). Oprócz tego remontowane są drogi w ramach programu Polski Ład: aleja IX Wieków Kielc, Złota i Śniadeckich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto