MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ulicę Sukowską w Kielcach czeka remont. Co się zmieni i kiedy?

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Na ulicy Sukowskiej w Kielcach pojawiły się pomarańczowe paliki, to znak, że rozpoczęły się przygotowania do remontu drogi. 

Zobacz zdjęcia
Na ulicy Sukowskiej w Kielcach pojawiły się pomarańczowe paliki, to znak, że rozpoczęły się przygotowania do remontu drogi. Zobacz zdjęcia Kamil Bielaszewski
- Wzdłuż ulicy Sukowskiej w Kielcach pojawiły się drewniane słupki pomalowane na pomarańczowo. Czy to oznacza, że nasza droga zostanie wreszcie wyremontowana – pyta Czytelnik.

Pomarańczowe paliki na ulicy Sukowskiej w Kielcach. Co to oznacza?

- Ulica Sukowska jest w fatalnym stanie – dodaje Czytelnik. - Nawierzchnia się sypie, jest popękana, dziurawa, z koleinami, zapadliskami. Miejscami brakuje chodnika – zauważa.

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarząd Dróg w Kielcach przyznaje, że pomarańczowe słupki ulokowane wzdłuż ulicy Sukowskiej oznaczają przygotowania do remontu drogi.

Jak zmieni się ulica Sukowska w Kielcach?

- Przebudowa ulicy Sukowskiej jest jednym z pięciu zadań, na które miasto otrzymało dofinansowanie z Programu „Polski Ład” – informuje Jarosław Skrzydło. - Przetarg na modernizację ulicy Sukowskiej i pozostałych czterech zostanie ogłoszony na przełomie czerwca i lipca. W przypadku ulicy Sukowskiej planujemy przebudowę skrzyżowania z ulicą Do Modrzewa i Łanową, przebudowę chodników, elementów kanalizacji deszczowej, budowę nowej nawierzchni, wjazdów na posesje oraz zatok autobusowych.

Remont obejmie cały odcinek ulicy Sukowskiej, od skrzyżowania z Łanową do posesji numer 40 zostanie wykonany pełny zakres prac, a na pozostałym fragmencie aż do granicy zostanie wymieniona tylko nawierzchnia.

Które ulice czeka jeszcze remont?

W ramach projektu „Wzmocnienie potencjału terenów peryferyjnych poprzez budowę i modernizację układu komunikacyjnego miasta Kielce” remont przejdą także ulice: Młoda, Górników Staszicowskich, Karczunek i Wydryńska. Całkowita wartość projektu wynosi 31,5 miliona złotych, a dofinansowanie z Polskiego Ładu stanowi 95 procent, czyli blisko 30 milionów złotych.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ulicę Sukowską w Kielcach czeka remont. Co się zmieni i kiedy? - Kielce Nasze Miasto

Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto