MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bardzo niebezpiecznie na ulicy Chorzowskiej w Kielcach. Problemy z dziurami, wałami z błota i suchymi drzewami. Zobacz zdjęcia

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Dziury na drodze i uschnięte drzewa są niemałym problemem na ulicy Chorzowskiej w Kielcach. Zobacz więcej na kolejnych slajdach >>>
Dziury na drodze i uschnięte drzewa są niemałym problemem na ulicy Chorzowskiej w Kielcach. Zobacz więcej na kolejnych slajdach >>>Kamil Bielaszewski
Mieszkańcy ulicy Chorzowskiej w Kielcach są załamani stanem drogi i jej otoczenia. Przy ulicy jest mnóstwo uschniętych drzew. - Czy musi dojść do tragedii, żeby miasto je wycięło? - pyta jeden z czytelników.

Bardzo niebezpiecznie na ulicy Chorzowskiej w Kielcach

Uschnięte drzewa, dziury i wały z błota są dużym problemem, z którymi kielczanie muszą się mierzyć na ulicy Chorzowskiej w Kielcach. Zaalarmował o nich jeden z naszych czytelników.

- Przy ulicy Chorzowskiej jest mnóstwo uschniętych drzew, zwłaszcza na odcinku od stacji benzynowej do zjazdu na Trzuskawicę. Najwięcej jest ich przy pętli autobusowej linii numer 2. Wśród nich są bardzo wysokie topole, na wycinkę których chyba nie trzeba mieć pozwolenia. Przy większych wiatrach gałęzie spadają na jezdnie. W ubiegłym roku dzwoniłem kilka razy do Miejskiego Zarządu Dróg o wcięcie suchych drzew ale niestety nie zostałem poważnie potraktowane. Drzewa nadal są i strach wejść czy wjechać na ulicę Chorzowską - przekazał nam.

Kielecka jezdnia jest w dziurach a pobocze w błocie

A ulicą Chorzowską jest trudno się poruszać zarówno kierowcom, jak i pieszym.

- Jezdnia jest cała w dziurach, kierowcy muszą meandrować między wyrwami i… pieszymi. Niestety nie ma tu chodnika, a pobocze jest pokryte grubą warstwą błota. Jesienią po interwencji Echa Dnia została ona usunięta ale zebrała się już nowa i piesi muszą chodzić ruchliwą jezdnią. Jest bardzo niebezpieczne, bo kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości czy znaku stop - powiedział także nasz czytelnik.

Remont ulicy Chorzowskiej w Kielcach nie jest możliwy

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach wyjaśnia, że ulica Chorzowska nie może przejść kapitalnego remontu, ponieważ znajduje się na terenie o nieuregulowanym stanie prawnym.

- Możliwe są tylko bieżące naprawy nawierzchni. Wykonanie prac oczyszczających na poboczach warunkowane będzie możliwościami finansowymi w puli bieżącego utrzymania dróg po zakończeniu wykonywania najpilniejszych
potrzeb w zakresie remontów cząstkowych nawierzchni na terenie miasta - poinformował Skrzydło.

Dodaje, że wycięto część uschniętych drzew.

- W roku ubiegłym przy ulicy Chorzowskiej wycięto cztery uschnięte drzewa, w roku bieżącym planujemy wystąpić o zgodę na kolejne wycinki suchego drzewostanu znajdującego się w pasie drogowym - zapewnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto