MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W rejonie Targów Kielce przebudowywane jest ważne skrzyżowanie. Powstanie rondo turbinowe

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Trwają prace przy budowie ronda. Więcej zdjęć>>>
Trwają prace przy budowie ronda. Więcej zdjęć>>>Dawid Łukasik
W rejonie Tragów Kielce trwa przebudowa ważnego skrzyżowania. Rozkopane jest skrzyżowanie ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików, gdzie ma powstać rondo. Aktualnie trwają prace na ulicy Wystawowej.

Jak zmieni się skrzyżowanie w rejonie Targów Kielce?

W ramach inwestycji istniejące skrzyżowanie zostanie rozbudowane i powstanie na nim rondo turbinowe 2-pasowe z czterema wlotami. Na razie prace trwają na ulicy Wystawowej, która jest rozkopana na długości około 50 metrów.

Poza powstaniem ronda przewidziana jest budowa stanowisk postojowych na ulicy Wystawowej po stronie wschodniej wraz z drogą manewrową. W obrębie skrzyżowania zaplanowano budowę dróg dla rowerów, ciągów pieszo-rowerowych, przejazdów rowerowych oraz chodników.

Skrzyżowanie ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików,zlokalizowane w przemysłowej części Kielc ma duże znaczenie dla funkcjonowania firm działających w tej okolicy. Inwestycja znacznie usprawni komunikację na osi północ – południe od drogi S7 do drogi wojewódzkiej 786. Ponadto inwestycja pozytywnie wpłynie na rozwój terenów inwestycyjnych na osiedlu Niewachlów.
To część kolejnych dużych inwestycji drogowych, które poprawią komunikację w Kielcach. Miasto na realizację tych inwestycji otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 23,5 miliona złotych.

Utrudnienia w ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania

Przypominamy, że w rejonie skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików zmieniono organizację ruchu. Zamknięta dla samochodów jest ulica Wystawowa od skrzyżowania z ulicą Batalionów Chłopskich i Malików do ulicy Miedzianej. Objazd zamkniętego odcinka odbywa się ulicami Batalionów Chłopskich oraz Bolesława Markowskiego. Na przebudowywanym skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja świetlna. W kolejnych etapach prac pojawią się kolejne utrudnienia w ruchu.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto