MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów do Rady Miasta w Kielcach 2024. Wygrywa Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską. Zobacz kto został radnym!

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Zakończyła się wybory samorządowe 2024. Oto oficjalne wyniki głosowania do Rady Miasta Kielce.

Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Mieszkańcy w Kielcach wybierali w nich swoich reprezentantów spośród kandydatów do rady miasta. Oto kto zdobył mandaty.

Poparcie dla poszczególnych komitetów Rada Miasta Kielce

Prawo i Sprawiedliwość 30,21%, 22 796 głosów

Koalicja Obywatelska 28,87%, 21 786 głosów

Maciej Bursztein Przyjazne Kielce 14,90%, 11 242 głosy

Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 9,10%, 6 864 głosów

Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc 8,25%, 6 229 głosów

Lewica 6,53%, 4 930 głosów

Razem dla Kielc 2,14 % 1612 głosów

Rada Miasta Kielce , podział mandatów

  • Prawo i Sprawiedliwość - 10 mandatów

  • Koalicja Obywatelska - 10 mandatów

  • Maciej Bursztein Przyjazne Kielce - 4 mandaty

  • Lewica - 1 mandat

Okręg 1

Prawo i Sprawiedliwość 2 mandaty - Piotr Kisiel - 2027 głosów, Elżbieta Hermanowska - 613 głosów

Koalicja Obywatelska 2 mandaty - Agata Wojda - 3580 głosów, Katarzyna Czech-Kruczek - 377 głosów

Maciej Bursztein Przyjazne Kielce 1 mandat - Maciej Jakubczyk - 1013 głosów

Okręg 2

Prawo i Sprawiedliwość 2 mandaty - Marcin Stępniewski - 3055 głosów; Natalia Rajtar - 709 głosów

Koalicja Obywatelska 2 mandaty - Karol Wilczyński - 1805 głosów, Kamila Wojda-Misiuda - 1433 głosy

Maciej Bursztein Przyjazne Kielce 1 mandat - Dariusz Gacek - 1869 głosów

Okręg 3

Prawo i Sprawiedliwość 2 mandaty - Jarosław Karyś - 2415 głosów; Dariusz Kozak - 845 głosów

Koalicja Obywatelska 2 mandaty - Kamil Żurek - 1468 głosów, Katarzyna Zapała - 1865 głosów

Maciej Bursztein Przyjazne Kielce 1 mandat - Anna Mazur-Kałuża - 1229 głosów

Okręg 4

Prawo i Sprawiedliwość 2 mandaty - Anna Jaworska-Dąbrowska - 2049 głosów; Wiesław Koza - 1146 głosów

Koalicja Obywatelska 2 mandaty - Michał Piasecki - 1914 głosów, Jarosław Machnicki - 1037 głosów

Lewica 1 mandat Marcin Chłodnicki - 1353 głosy

Okręg 5

Prawo i Sprawiedliwość 2 mandaty - Arkadiusz Ślipikowski - 2002 głosy; Michał Płatek - 1137 głosów

Koalicja Obywatelska 2 mandaty - Wiktor Pytlak - 2016 głosów, Katarzyna Koleta - 751 głosów

Maciej Bursztein Przyjazne Kielce 1 mandat - Maciej Bursztein - 2123 głosy

Wkrótce podamy dokładne liczby głosów, którzy zdobyli poszczególni kandydaci

Kandydaci do rady miasta w Kielcach w wyborach samorządowych 2024:

Okręg nr 1

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

  • KISIEL Piotr Michał

  • WALAS Daniel

  • MARCINKOWSKA Aleksandra Patrycja

  • HERMANOWSKA Elżbieta Maria

  • TRELA Paulina Maria

  • STAFIEJ Kazimierz Krzysztof

  • GINTER Przemysław Grzegorz

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

  • LITWIN Joanna Maria

  • DZWONEK Karol

  • SABAT Iwona Beata

  • KOTULA Jakub Karol

  • LASIA Marcin Stanisław

  • SZCZUREK-KRZCIUK Katarzyna Lidia

  • PROCKO Wadim

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

  • BRZEZIŃSKI Mateusz

  • TARAPACZ Anna Ewa

  • WALO Marek Jerzy

  • WOŹNIAK Magdalena Renata

  • SZABLEJ Tomasz Jerzy

  • SZCZERBA Agnieszka Jolanta

  • CZERNIC Jakub Jeremi

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

  • WOJDA Agata Ewa

  • ALBOWICZ Dawid Marcin

  • KOWALCZYK Monika Beata

  • CZECH-KRUCZEK Katarzyna Maria

  • CZAJA Paweł Grzegorz

  • NOWAK Kamil Grzegorz

  • GOSEK Agnieszka Barbara

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:

  • SOLAKIEWICZ Marcin Dariusz

  • BARATYŃSKI Łukasz Maksymilian

  • CHYB Angelika Milena

  • WÓJCIK-JAS Izabela Małgorzata

  • KAMIŃSKA Iwona Ewa

  • KOMOROWSKA Diana Karolina

  • KUCHARCZYK Patryk Grzegorz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:

  • PORWET Tomasz Stanisław

  • LISIAK Alicja Małgorzata

  • GREF Bożena

  • DUDZIK Anna Ewa

  • CZERWIAK Jan Wojciech

  • WICHURA Dariusz Czesław

  • POTKAŃSKI Rafał Ryszard

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:

  • JAKUBCZYK Maciej Mateusz

  • NOWAK Tomasz Tadeusz

  • NAWROT Agnieszka Anna

  • KALETA-BĄK Kalina Katarzyna

  • ŚWINOGA Michał Artur

  • ROJEK Andrzej Maciej

  • ZUBKO Magdalena Ewa

Okręg nr 2

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

  • STĘPNIEWSKI Marcin

  • RAJTAR Natalia Joanna

  • KOTYZA Szymon

  • SŁONIEWSKA Monika

  • WAWRZYCKA Katarzyna Maria

  • MAZUREK Łukasz Antoni

  • GIERADA Paulina Ewelina

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

  • CYRAŃSKI Adam Zbigniew

  • KROGULEC Dariusz Piotr

  • ZŁONKIEWICZ Izabela

  • JAŚKOWSKA Anna Teresa

  • KIEPAS Rafał Andrzej

  • ROMANIEC-CLARK Inez Joanna

  • KOWALSKI Marek Tytus

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

  • PROKOP Beata Jolanta

  • RELIDZYŃSKA Aleksandra Martyna

  • ZNOJEK Dariusz Łukasz

  • PARANDYK Edyta Maria

  • GRZYB Mariusz Przemysław

  • BIELSKA Marzena

  • KOPCIARA Wojciech

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

  • WILCZYŃSKI Karol Stanisław

  • WOJDA-MISIUDA Kamila

  • PARLAK Mirosława Ewa

  • KOZIEJ Bartosz Krzysztof

  • ZEMŁA Ewa

  • MIRECKI Oskar Wojciech

  • SZREK-ADAMSKA Urszula Irena

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:

  • KIEŁB Jacek

  • PAWŁOWSKA Ewelina Barbara

  • ROWIŃSKI Tomasz Dariusz

  • PIÓRO Justyna

  • MADEJ Łukasz

  • WEITZEL Monika Dorota

  • CYLARA Patryk Jarosław

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:

  • DYLEWSKI Zbigniew Zenon

  • STOCHMAL Ada

  • GUMOWSKI Adam Mieczysław

  • KOZUBEK Dariusz Bernard

  • PERCZAK Ewa

  • STRZĄBAŁA Beata Małgorzata

  • WOJCIECHOWSKI Bartosz Jakub

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:

  • GACEK Dariusz Paweł

  • STAWICKI Arkadiusz Jerzy

  • GROCHOWALSKI Jacek Daniel

  • WŁODARCZYK Ewelina Paulina

  • ŻABCZAK Joanna Katarzyna

  • BOROWIEC Iwona Anna

  • ZACZKOWSKA Karina Magdalena

Okręg nr 3

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

  • KARYŚ Jarosław Daniel

  • KOZAK Dariusz Paweł

  • KLUSEK-GĘBSKA Aleksandra Urszula

  • JEDYNAK Patrycja

  • FUGIEL-BILINKIN Katarzyna Anna

  • KWIECIEŃ Piotr Szymon

  • STUDNIAREK Beata Urszula

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

  • ADYDAN Grażyna Magdalena

  • KIBORTT Anna Maria

  • PIÓRO Daniel Ryszard

  • DEKIEL Mariusz Marcin

  • SOLNICA Sebastian Paweł

  • SZYMKIEWICZ Elżbieta

  • SZWARC Edyta Agata

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

  • BANASIK Grzegorz Andrzej

  • WOŁOWIEC Igor Jacek

  • MOZER-BARAN Maria Anna

  • ZEBRZOWSKA-JEKA Aleksandra

  • WIŚNIEWSKA Katarzyna Monika

  • STEFAŃSKI Artur Piotr

  • KOŁODZIEJ Patryk Szymon

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

  • ŻUREK Kamil

  • ZAPAŁA Katarzyna

  • MAZURCZAK Wiktoria Magdalena

  • GRZYWNA Marek

  • STYPA Marcin

  • SABA-MANECKA Dorota Anna

  • OLESIŃSKA Ewelina Dorota

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:

  • SUCHAŃSKI Kamil Jerzy

  • KISIEL Dariusz Jerzy

  • STACHURSKI Kacper Wojciech

  • JAROS Mateusz Aleksander

  • PRZYBYLSKA Beata Anna

  • BŁOCHO Grażyna Maria

  • DREZNO Kamila Maria

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:

  • KRAWIECKA-KOWNACKA Anna Jadwiga

  • ZIĘTARSKA Ewa Małgorzata

  • ROSTKOWSKI Adam

  • SNOCH Elżbieta Ewa

  • DUDZIK Piotr

  • LATOS Karolina Julia

  • PANEK Jarosław Euzebiusz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:

  • MAZUR-KAŁUŻA Anna Michalina

  • KOSMALA Grzegorz Krzysztof

  • STĘPNIK Michał Ryszard

  • KOSOWSKA Małgorzata Teresa

  • ZIELONKO Paulina

  • WYPCHŁO Małgorzata

  • DERECKI Michał Kamil

Okręg nr 4

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

  • JAWORSKA-DĄBROWSKA Anna Maria

  • KOZA Wiesław Ryszard

  • ŁAKOMIEC Zdzisław Leszek

  • SŁAPEK Barbara

  • SIUDA Jolanta

  • KOZIK Krzysztof Paweł

  • PRZYBYLSKI Daniel Krzysztof

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

  • GARBUZIK Paweł

  • WINIARSKA Joanna Małgorzata

  • WOŁOWIEC Jacek Marian

  • ROBAK Agnieszka Ewa

  • KWAŚNIEWSKA Anna Agnieszka

  • ROKOSZ Bogusław

  • RAK Michał Andrzej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

  • CHŁODNICKI Marcin

  • SIECZKA Bożena

  • GRYGIEL-KORIAT Agnieszka Klaudia

  • SKOWRON Monika Kamila

  • BOGDALCZYK Artur Zdzisław

  • ŁAGOŻNA Wioletta Sylwia

  • MAGDZIARZ IBRAHIM-EL-NUR Oleg Nadir

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

  • PIASECKI Michał Andrzej

  • MACHNICKI Jarosław

  • MYŚLIŃSKA Anna Elżbieta

  • JASEK Piotr Marek

  • SANDER Grażyna Barbara

  • FIGURA Filip Jacek

  • STACHURSKA Agata Zyta

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:

  • LEWICKI Dawid Marian

  • MIGOŃ Katarzyna Agnieszka

  • KAPUSTA Bogumił Wiesław

  • BRYK Edyta Małgorzata

  • BOŻĘCKI Mateusz Adam

  • TOMALIK Damian Marek

  • TŁUCZYŃSKA Ewelina Barbara

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:

  • GWÓŹDŹ Iwona

  • NOWAK Anna Maria

  • SĘK Zdzisława Marzena

  • CZERWIAK Grażyna

  • STASZEWSKI Dominik Adam

  • TARKA Tomasz Wojciech

  • KOWALCZYK Wojciech Walenty

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:

  • BUNZEL Alina Barbara

  • BUGLEWICZ Ksenia Maria

  • LESIAK Paweł Piotr

  • KORBAN Małgorzata Maria

  • APLAS Dorota Jolanta

  • JAROSIŃSKI Jan Paweł

  • ZBOŻEŃ Tomasz Jerzy

Okręg nr 5

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

  • ŚLIPIKOWSKI Arkadiusz Stanisław

  • PŁATEK Michał

  • NOWORYCKA-GNIATKOWSKA Marianna Anna

  • TROJAK Łukasz Dariusz

  • SURMA Robert Tomasz

  • SŁOMKA Wenentyna Maria

  • KUBICKA Agnieszka Maria

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

  • RUCKA-KOSTECKA Gabriela Anna

  • DOMINICZAK Piotr Arkadiusz

  • KIEPAS Marcin Cezary

  • ZAGÓRSKA Anna Elżbieta

  • DAREWICZ-UBERMAN Olga Ewa

  • KRANC Tomasz

  • SĘKOWSKI Przemysław Artur

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

  • GÓRSKI Jakub Maciej

  • SZCZEREK Danuta Katarzyna

  • SZCZEPAŃSKI Piotr Wojciech

  • WITKOWSKA-SOROCZAN Ewa Agata

  • CHMIEL Przemysław Piotr

  • SIKORA Zenon Teofil

  • WOJTAŚ Marzena Agnieszka

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

  • PYTLAK Wiktor

  • KOPACZ Piotr Jan

  • KALETA Katarzyna Joanna

  • JANASZEK Paweł Tomasz

  • DZIUBEK Małgorzata Ewa

  • CZYSZKOWSKA Katarzyna Dorota

  • ŚLUSARCZYK Leszek Stanisław

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:

  • KAMIŃSKI Kamil Maciej

  • WASILEWSKI Łukasz Piotr

  • KARYŚ Kinga

  • CIELIBAŁA Michał Marcin

  • DREJ Beata

  • LEWANDOWSKA Anna

  • HAWRYSZKO Igor Bartłomiej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:

  • MARJAŃSKA Agata Longina

  • FRAS Anna Grażyna

  • OBARA Maciej Zygmunt

  • RUSIN Andrzej Jan

  • PUTO Edyta Katarzyna

  • TARCZYŃSKA Agnieszka Monika

  • ŁUCZAK Dariusz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:

  • BURSZTEIN Maciej Arkadiusz

  • JASTRZĘBSKA Ewelina Klaudia

  • WRONA Anna Maria

  • ŻĄDŁO Tomasz Marcin

  • WOJARSKA Adrianna Natalia

  • BRZEZICKA Anna Karolina

  • CHYLA Mariusz Krzysztof

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Białystok. Piłkarze Jagiellonii odbierają złote medale

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto