MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sześć nowych parków na kieleckich osiedlach. To propozycja Agaty Wojdy, kandydatki na prezydentkę Kielc. Prezentujemy wizualizacje

OPRAC.:
Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Agata Wojda przedstawiła plany stworzenia sześciu nowych parków w Kielcach. Na kolejnych slajdach przedstawiamy wizualizacje.
Agata Wojda przedstawiła plany stworzenia sześciu nowych parków w Kielcach. Na kolejnych slajdach przedstawiamy wizualizacje.
Agata Wojda, kandydatka na prezydentkę Kielc podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek wielkanocny podczas pikniku w dolinie Silnicy zaprezentowała swoją koncepcję powstanie sześciu nowych parków na kieleckich osiedlach. Zapowiedziała również rewitalizację trzech ważnych terenów rekreacyjnych - Parku Dolina Silnicy, Zalewu i Parku Miejskiego. podczas konferencji pokazano wizualizacje.

Zielona rewitalizacja i sześć nowych parków w Kielcach

Kielce to zielone miasto, ale jeszcze sporo musimy zrobić, żeby uwolniło cały swój potencjał. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy mogli stworzyć miejsca, które będą służyć mieszkańcom do wypoczynku, zabawy i integracji

– podkreślała Agata Wojda.
Zaznacza przy tym, że takie przestrzenie powinny pojawić się zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach. - Moim priorytetem jest rewitalizacja zielonego kręgosłupa miasta - z Doliną Silnicy, Zalewem i Parkiem Miejskim, miejscami, w których kielczanie chętnie wypoczywają i spędzają swój wolny czas, ale duży nacisk zamierzam też postawić na rozwój osiedli – poinformowała.
Z inicjatywy Agaty Wojdy miasto rozpoczęło starania o rewitalizację Doliny Silnicy i ta inwestycja ma już zapewnione dofinansowanie ze środków unijnych. Wcześniej odbyły się szerokie konsultacje społeczne co do przyszłego wyglądu, formuły i roli tej zielonej przestrzeni Kielc. W kontrakcie programowym województwa zapisane zostały także środki na modernizację Parku Miejskiego.
To jednak nie wszystko. Dla mieszkańców bardzo ważne miejsca stanowią przestrzenie zlokalizowane na osiedlach, znajdujące się blisko ich miejsca zamieszkania, które z jednej strony służą do odpoczynku, z drugiej zaś do integracji sąsiedzkiej.

Podczas świątecznego wydarzenia rodzinnego w Dolinie Silnicy, Agata Wojda przedstawiła gotowe koncepcje zagospodarowania sześciu takich przestrzeni na kieleckich osiedlach.

Na Stoku, Ślichowicach, Czarnowie, Szydłówku, a także w okolicy bazarów stworzę małe, kieszonkowe parki - miejsca, które codziennie będą służyć mieszkańcom

– podkreślała. - Mam także konkretny pomysł na zagospodarowanie zbiornika wodnego Glinianki. Zmiana otoczenia wokół niego wzmocni potencjał rekreacyjny i turystyczny całego Rezerwatu Wietrznia.
Przygotowane projekty kandydatka na urząd prezydenta Kielc będzie chciała skonsultować z mieszkańcami i wybrać do realizacji najlepsze rozwiązania, które będą odpowiadać na potrzeby kielczan.
Agata Wojda podczas konferencji wskazała także na duże znaczenie Rodzinnych Ogródków Działkowych, które w jej ocenie stanowią niezwykle istotny ważny obszar na terenie miasta. - Będę zwiększać kwoty przeznaczone na dofinansowanie planowanych przez nie inwestycji – zapowiedziała.

Wizualizacje parków kieszonkowych powstały dzięki Wizmax Studio.

Czytaj więcej:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Białystok. Piłkarze Jagiellonii odbierają złote medale

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto