Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybudowali ulicę w Kielcach i postawili znak - zakaz ruchu. Tak jest od ponad dwóch miesięcy. Zobaczcie zdjęcia

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
W ubiegłym roku w grudniu zakończyła się budowa ulicy łączącej Warszawską z Wincentego z Kielc, ale wciąż nie można z niej korzystać.

Zobacz zdjęcia
W ubiegłym roku w grudniu zakończyła się budowa ulicy łączącej Warszawską z Wincentego z Kielc, ale wciąż nie można z niej korzystać. Zobacz zdjęcia Kamil Bielaszewski
Od ponad dwóch miesięcy jest gotowa nowa ulica w Kielcach, a formalnie kierowcy nie mogą z niej korzystać. Ustawiono przy niej znak zakazu ruchu.

Wybudowali ulicę do nowego osiedla w Kielcach i jest zamknięta od ponad dwóch miesięcy

W ubiegłym roku w grudniu zakończyła się budowa ulicy łączącej Warszawską z Wincentego z Kielc, która prowadzi na osiedle Dąbrowa II. Do tej pory nie może być używana przez kierowców, ponieważ ustawiono przed wjazdem znak zakazu ruchu. Kierowcy z pobliskiego osiedla jednak wiedzą, że budowa ulicy jest zakończona, na jezdni nie ma żadnych przeszkód, jest przejezdna i korzystają z niej na co dzień. Dlaczego Miejski Zarząd Dróg nie otwiera nowej drogi ?

Droga czeka na formalny odbiór

- Na drogę formalnie jest zakaz wjazdu, bo trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie, z tego względu, że droga powstała w nowym śladzie i wcześniej w tym miejscu nie było żadnej infrastruktury drogowej – wyjaśnia rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosław Skrzydło. - Zgodnie z procedurą wystąpiliśmy już do Sanepidu i Państwowej Straży Pożarnej. Jeśli ze strony tych instytucji nie będzie uwag, pozostanie uzyskanie pozwolenia ze strony Nadzoru Budowlanego. Cała procedura powinna potrwać około miesiąca.

Nowe osiedle domów jednorodzinnych

Nowa droga to odcinek o długości około 950 metrów z pętlą autobusową, chodnikami po obu stronach, kanalizacją deszczową i oświetleniem. Powstała też kanalizacja deszczowa, sanitarna, elektryczna. Połączyła ona ulice Wincentego z Kielc z Warszawską, dzięki temu będzie możliwa stopniowa zabudowa osiedla Dąbrowa II o powierzchni 70 hektarów, gdzie znajduje się 550 działek, w tym 394 prywatnych, reszta należy do miasta i skarbu państwa. Ma tu powstać zabudowa jednorodzinna.

Prawie 20 lat temu udało się przeprowadzić scalenie nieregularnych działek i ponownie je podzielić. Wydzielono teren pod drogi, miejsce pod szkołę i przedszkole oraz małe centrum z rynkiem. Mieszkańcy mieli mieć wszystko blisko domu. Grunt przez blisko 20 lat leżał odłogiem, ponieważ brakło pieniędzy na uzbrojenie terenu. Ale to nie był jedyny powód. W 2015 roku władze Kielc zdecydowały o rozpoczęciu budowy głównej drogi, która powstała dopiero teraz. Inwestycja była przekładana z roku na rok, ponieważ kolidowała ona z gazociągiem wysokiego ciśnienia, który gazowania postanowiła wymienić i ułożyć w projektowanym pasie drogowym. Dopiero w 2022 roku Miejski Zarząd Dróg mógł przystąpić do budowy nowej ulicy do projektowanego osiedla.

Zobacz w galerii zdjęć, gotową, ale...zamkniętą ulicę w Kielcach

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto