Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Modernizacja sieci wodociągowej w Kielcach. Nie będzie wody w mieszkaniach, przedszkolu, przychodni i wielu instytucjach. Zobacz zdjęcia

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 16 lat
Kilka tysięcy mieszkań, przychodnie, przedszkole i wiele innych instytucji w Kielcach zostanie pozbawionych wody w środę, 26 lipca. Dostawy zostaną wstrzymane na 20 godzin w związku z remontem bardzo ważnej magistrali wodnej.

Modernizacja magistrali wodociągowej w Kielcach

Wodociągi Kieleckie rozpoczęły w poniedziałek, 24 lipca modernizację magistrali wodociągowej w rejonie skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i Karczówkowskiej, które jest w trakcie przebudowy. Firma skoordynowała swoje plany z pracami Miejskiego Zarządu Dróg i wymienią swoją instalację przy okazji rozkopania skrzyżowania przez drogowców. Niestety, na jeden dzień konieczne będzie zamknięcie wody w tym rejonie miasta.

Modernizowane urządzenia znajdują się na głębokości 4,8 metra. Po to, by móc je wymienić konieczne jest wykonanie prawie pięciometrowych wykopów.

- Po to by podłączyć nowe urządzenia konieczne będzie zamknięcie dopływu wody do budynków w środę 26 lipca od godziny 3.00 do 23.00 – poinformował na konferencji prasowej, prezes Wodociągów Kieleckich, Henryk Milcarz. - Dla odbiorców przygotowane będą beczkowozy z wodą pitną, które staną przy większości budynków a w rejonie domków jednorodzinnych oprócz stacjonarnego będzie też przemieszczający się beczkowóz. W rejonie zamknięcia wody znajduje się tez Dom Opieki Społecznej. Aby nie pozbawiać pensjonariuszy wody wybudowaliśmy tymczasowe zasilenie tego budynku.

Gdzie nie będzie wody w Kielcach?

 • Artwińskiego 1, 6
 • Bernardyńska od nr 30 do nr 109F (szeregowce)
 • Jagiellońska 72, 74, 76, 76A, 76B, 78, 101, 103, 105
 • Karczówkowska 64, 66 oraz Klasztor
 • Podklasztorna od 66 do 97A
 • Szkolna 38, 40, 42
 • Oprócz budynków mieszkalnych wody nie będzie
 • Przedszkole Montessori
 • Przychodnia Sportowo – Lekarska przy ulicy Artwińskiego,
 • poradnie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Jagiellońskiej,
 • Diagnostyka - Laboratoria Medyczne przy ulicy Jagiellońskiej
 • Przychodnia „Iskra” przy ulicy Jagiellońskiej

- Nie planujemy przedłużenia odcięcia wody na następny dzień – dodał prezes.

Będzie mniej awarii wodnych w Kielcach

Podczas modernizacji Wodociągi Kieleckie wymienią stare, pamiętające jeszcze lata 70 -te XX wielu wieku zasuwy – dwie o przekroju fi 200 i dwie fi 300, które znajdują się w remontowanym obecnie pasie drogowym ulicy Jagiellońskiej.
- Dzięki wymianie system wodociągowy w tym rejonie miasta będzie sprawny, wydajny i bezawaryjny przez dziesięciolecia – dodał prezes. - W razie awarii sieci będzie można zamknąć dopływy wody tylko na niewielkim terenie.

Modernizacja jest skoordynowana z firmą Strabag, która prowadzi przebudowę skrzyżowania i układu komunikacyjnego w tym rejonie miasta i jej termin został wybrany optymalnie, zapewnia rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich, Ziemowit Nowak. - Zamontowane zasuwy i inne elementy armatury wodociągowej są nowoczesne i trwałe. Dzięki temu system wodociągowy w tym rejonie miasta będzie sprawny, wydajny i bezawaryjny przez dziesięciolecia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto