Korona wygrywa na inaugurację T-mobile Ekstraklasy

Mimo, że to Cracovia pierwsza objęła prowadzenie, trzy punkty z Krakowa wywiozła Korona Kielce. Patrząc na przebieg całego meczu to właśnie goście byli drużyną lepszą i zasłużyli na wygraną 2:1.

Po gwizdku rozpoczynającym spotkanie to Korona przeważała, jednak Cracovia szybko zdobyła bramkę. Po rzucie rożnym faulował w polu karnym Tomasz Lisowski i sędzia odgwizdał rzut karny. Na bramkę zamienił go Alexandru Suvorow.

Od tego momentu Korona dominowała jeszcze bardziej, jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki Cracovii. Strzałów próbowali między innymi Paweł Sobolewski i Maciej Korzym, jednak bramka Marcina Kaczmarka była jak zaczarowana.

Wyrównanie przyszło dopiero w drugiej połowie, również z rzutu karnego. Sędzia, trochę na wyrost, wskazał na wapno za faul Ntibazonkizy, a szansę wykorzystał Aleksandar Vuković.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 90. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył rezerwowy jedenastki z Kielc- Michał Zieliński, który na boisku pojawił się dziesięć minut wcześniej. Zieliński w przygotowaniach pokazał, że potrafi zdobywać bramki, strzelając w sparingach dwa hattricki.

Cracovia miała jeszcze szansę wyrównać, ale w ostatniej akcji meczu dogodnej okazji nie wykorzystał Niedzielan, któremu piłkę wybił Stano i tym zagraniem też o mały włos nie pokonał własnego bramkarza.

Cracovia - Korona Kielce 1:2

Więcej na stronie: Eksteaklasa.net

Gole: Suvorov 11' (kar.) - Vuković 62' (kar.), Zieliński 90'

Żółte kartki: Niedzielan, Radomski, Kosanović, Van der Biezen - Kiercz, Lisowski, Sobolewski, Kijanskas

Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź) Widzów: 9564

Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Krzysztof Nykiel, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Hesdey Suart - Bartłomiej Dudzic (58' Koen van der Biezen), Sławomir Szeliga (63' Mateusz Bartczak), Arkadiusz Radomski, Alexandru Suvorov (67' Rok Straus), Saidi Ntibazonkiza - Andrzej Niedzielan

Korona: Zbigniew Małkowski - Tadas Kijanskas, Pavol Staňo, Krzysztof Kiercz, Tomasz Lisowski - Kamil Kuzera (72' Paweł Kal), Aleksandar Vuković, Vlastimir Jovanović, Grzegorz Lech (90' Artur Lenartowski), Paweł Sobolewski - Maciej Korzym (80' Michał Zieliński)

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?