MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs o Unii Europejskiej w Kielcach. Laureaci odebrali nagrody

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 7 lat
Które kraje były państwami założycielskimi Unii Europejskiej? Ile autobusów hybrydowych zakupionych ze środków UE jeździ po Kielcach? Która ulica została przebudowana ze środków UE w ramach jednej z największych inwestycji drogowych w Kielcach? To przykłady pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy konkursu „20 lat minęło – Kielce w Unii Europejskiej”.

Test o Unii Europejskiej w Kielcach

Urząd Miasta zorganizował konkurs z okazji 20-tej rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Test, dostępny na portalu Idea Kielce, obejmował 20 pytań z wiedzy ogólnej oraz o inwestycjach zlokalizowanych na terenie Kielc, które były współfinansowane z pieniędzy unijnych.

Wręczenie nagród 33 laureatom odbyło się w środę, 15 maja w Muzeum Zabawek i Zabawy. Wybrano takie miejsce, gdyż jak podkreśliła prezydentka Agata Wojda, placówka jest doskonałym przykładem bardzo dobrego wykorzystania szansy płynącej z członkostwa w UE. – Bardzo dziękujemy, że choć w tak drobny sposób angażujecie się w życie miasta. Bardzo was o to prosimy, bo na tym nam szczególnie zależy, abyście bywali i „współdotykali” naszego miasta, współtworzyli nasze miasto, a my będziemy się starali dać ku temu jak najwięcej okazji – powiedziała Agata Wojda.

Dodała, że przed Kielcami stoi kolejne ogromne wyzwanie. – Będziemy bardzo się starali pozyskać środki na różne miejskie inwestycje i część z nich z pewnością będziemy z państwem konsultować po to, aby te projekty były jak najlepiej pasujące do naszych wspólnych potrzeb – mówiła podczas uroczystości.

Laureaci o teście

Renata Wojańczyk-Szymoniak, nauczycielka geografii i języka angielskiego, jedna z laureatek konkursu zdradziła, że niektóre pytania wymagały poszukania odpowiedzi, zwłaszcza te dotyczące UE z początkowych lat. - Nie byłam pewna co do remontu jednej z dróg, ale większość odpowiedzi znałam, choćby z racji wykonywanego zawodu – powiedziała. - Pamiętam czasy, kiedy wchodziliśmy do Unii. Dziś w Kielcach na każdym kroku widać szereg zmian – dodała.

W konkursie mogły wziąć udział osoby pełnoletnie, zamieszkujące Kielce. Laureaci otrzymali dyplomy, zaproszenia i wejściówki do miejskich instytucji sportu i kultury oraz upominki.

Zobaczcie zdjęcia:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto