MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie w Kielcach nie ma oznakowania. Kto ma pierwszeństwo? Zobacz zdjęcia

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Na skrzyżowaniu ulic Będzińskiej i Chorzowskiej brakuje oznakowania, kto ma na nim pierwszeństwo

Zobacz zdjęcia
Na skrzyżowaniu ulic Będzińskiej i Chorzowskiej brakuje oznakowania, kto ma na nim pierwszeństwo Zobacz zdjęcia Kamil Bielaszewski
Na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej i Będzińskiej w Kielcach nie ma oznakowania, kto ma na na nim pierwszeństwo. W poniedziałek, 19 czerwca nasz Czytelnik omal nie został staranowany przez tira. - Nikt nie czuje się odpowiedzialny za brak znaku – alarmuje Czytelnik.

Niebezpieczne skrzyżowanie, w Kielcach czy w powiecie kieleckim?

Jechałem ulicą Będzińską, skręcałem w prawo w ulicę Chorzowską. Na skrzyżowaniu nie było oznakowania, ani pionowego ani poziomego informującego, która z tych dróg jest podporządkowana więc uznałem, że obowiązuje zasada prawej ręki. I wyjechałem w Chorzowską – relacjonuje. - Omal nie zastałem rozjechany przez rozpędzonego tira jadącego ulicą Chorzowską. Obaj wyhamowaliśmy w ostatniej chwili a kierowca ciężarówki wyzwał mnie od najgorszych – informuje Czytelnik. - Nie czuję się winny tej sytuacji, bo tam powinien być znak.

Czytelnik dodaje, że próbował ustalić, który z urzędów powinien oznakować skrzyżowanie. - Zadzwoniłem do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, gdzie usłyszałem, że w tym miejscu jest granica miasta i akurat fragment skrzyżowania należy do powiatu kieleckiego. W Starostwie Powiatowym nie przyznano się do drogi i odesłano mnie do Urzędu Miasta w Kielcach twierdząc, że to teren Kielc. Zadzwoniłem też do Urzędu Gminy w Nowinach i stąd również zostałem odesłany do miasta. Urzędnicy powinni jak najszybciej się porozumieć i oznakować skrzyżowanie zanim dojdzie tam do tragedii. Co ciekawe niedawno postawiono znak ograniczenia tonażu i wtedy znalazł się właściciel drogi.

Urzędy muszą się porozumieć i oznakować skrzyżowanie

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach przyznaje, że konieczne jest oznakowanie tego miejsca, a bez porozumienia między urzędami będzie to niemożliwe.

- Sprawę oznakowania skrzyżowania ulic Będzińskiej i Chorzowskiej przekażemy organowi zarządzającemu ruchem w Kielcach – wyjaśnia rzecznik. - Ulica Będzińska znajduje się na terenie Kielc, natomiast ten fragment ulicy Chorzowskiej poza jego granicami. Kwestia ustalenia oznakowania wydaje się zasadna i zapewne wymagać będzie porozumienia pomiędzy Kielcami a zarządcą ulicy Chorzowskiej.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto