MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

VIII Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na rzecz kieleckiego hospicjum w "Słowackim". Mecze, licytacje i rekordowa belgijka. Wideo i zdjęcia

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Wideo
od 7 lat
W piątek, 2 lutego VI Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach stało się areną pełną radości, dobra i zdrowej rywalizacji. Już po raz 8. na hali sportowej odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na rzecz Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Jak zawsze w wydarzeniu wzięli udział liczni uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz wielu zaproszonych gości i sponsorów. Była moc!

VIII Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na rzecz kieleckiego hospicjum w liceum Słowackiego w Kielcach. Była moc!

Już po raz 8. uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście i liczni sponsorzy, otworzyli swoje serca na rzecz podopiecznych Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W piątek, 2 lutego w VI Liceum odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej połączony z licznymi licytacjami, kiermaszem słodkości i pizzy oraz dobrą zabawą, muzyką i rekordowym tańcem - belgijką.

Zobacz zdjęcia:

Od samego rana, w liceum Słowackiego działo się naprawdę bardzo wiele. Uczniowie podgrzewali atmosferę zagrzewając do boju zawodników, a także tych którzy licytowali bardzo atrakcyjne gadżety.

Jak informuje Piotr Kokocki, nauczyciel religii w szkole, a także jeden ze współorganizatorów tej pięknej akcji, w piątkowym turnieju wzięło udział 16 drużyn.

- Już ósmy raz wspieramy kieleckie hospicjum. Dziś dzieje się u nas naprawdę ogrom rzeczy. Mamy mnóstwo gości zaproszonych z zewnątrz, ale przede wszystkim to nasza młodzież. W turnieju bierze udział 16 drużyn, z czego aż 15 to nasi uczniowie. Jedna drużyna to absolwenci naszej szkoły. Wszyscy próbujemy działać, by uzbierać jak najwięcej pieniędzy dla hospicjum. Mamy mnóstwo licytacji: piłki od zespołu Korona Kielce, piłki od zespołu Industria Kielce. Do tego kalendarze, kubki, koszulki, bluzy i wiele innych gadżetów. Do tego pyszny kiermasz ciast, a zaprzyjaźnione pizzerie przywiozły nam pizze. Jest z nami również zaprzyjaźniona siłownia. Takim uświetnieniem imprezy był niewątpliwie mecz nauczyciele kontra rodzice, co cieszyło się największym zainteresowaniem wśród młodzieży

- przyznał nauczyciel.

Pod wrażeniem szlachetnej postawy młodzieży jest zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, ksiądz Krzysztof Banasik. To właśnie Caritas prowadzi Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

- Przede wszystkim trzeba podkreślić, że jest to wydarzenie w całości organizowane przez młodzież. Nasz udział jest tutaj niewielki. My jesteśmy tutaj z wdzięczności za to, że oni chcieli ten turniej zorganizować. To bardzo cenne, że nie trzeba było do tego młodzieży namawiać. Oni się sami zorganizowali: licytacje, pieczenie ciast, darczyńcy, rodzice. Widać ten entuzjazm, który się tutaj wręcz wylewa w ogromnej ilości. Oczywiście, ten turniej ma przynieść jakiś konkretny rezultat. W tym roku, zbieramy środki na doposażenie hospicjum: zakup foteli, kanap dla rodzin pacjentów. - mówił ksiądz Krzysztof Banasik i dodał: - Ale myślę co ważniejsze, to przede wszystkim to dobro w tych młodych ludziach, chęć pomagania - to jest ten kapitał. Jeśli czasami mamy wątpliwości jacy są młodzi, to trzeba tu przyjść i zobaczyć, że wszyscy tutaj po prostu tym żyją. Każdy wnosi swoją cegiełkę. Jestem im za to bardzo wdzięczny

- pokreślił kapłan.

Wicedyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach, Anna Pakuła potwierdza, że wszyscy słowakowicze mają wielkie serca i chcą pomagać.

- Nasi uczniowie już od kilku lat podejmują tę wspaniałą, charytatywną inicjatywę i z roku na rok udaje nam się pozyskiwać coraz więcej funduszy. W tym roku zbieramy pieniążki, które mamy nadzieję pomogą doposażyć sale do spotkań chorych z bliskimi w hospicjum - mówiła dyrektor i dodała: - Sam przebieg imprezy jest niesamowity. Trwają mecze, tańce, pokazy żonglerki, licytacje, kiermasze ciast. Mam nadzieję, że przyczynimy się do tego, że wydarzy się dziś coś bardzo dobrego

- zaznaczyła na koniec dyrektor Anna Pakuła.

Oprócz pełnych emocji meczów oraz licytacji, ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła gigantyczna belgijka. Do tańca ruszyło kilkaset osób! Była prawdziwa moc i energia!

Jak dodał na koniec nauczyciel religii Piotr Kokocki: - Mamy nadzieję, że zbliżymy się albo pobijemy rekord z zeszłego roku. Wówczas udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych. Na warunki szkolne są to ogromne pieniądze.

Trzymamy kciuki za kolejny rekord!

Zobaczcie zdjęcia z tego niesamowitego wydarzenia w liceum Słowackiego w Kielcach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto