Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uwaga, kierowcy. Od środy zmiany w organizacji ruchu na ulicach Solnej i Równej w Kielcach

Maciej Banachowski
Maciej Banachowski
Od środy, 3 kwietnia firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ulicach Solnej i Równej w Kielcach.
Od środy, 3 kwietnia firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ulicach Solnej i Równej w Kielcach. Urząd Miasta
Od środy, 3 kwietnia firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ulicach Solnej i Równej w Kielcach. Będą one związane z realizacją inwestycji polegającej na modernizacji 13 ulic w śródmieściu Kielc.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicach solnej i Równej w Kielcach

Roboty w ramach zadania „Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc” rozpoczęły się w ubiegłym roku. Drogowcy pracują między innymi na ulicach Nowy Świat, bp. Kaczmarka, Złotej i Śniadeckich.

Zobacz zdjęcia

Zmiany na ulicy Równej w Kielcach

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach, zmiany będą wprowadzone w środę, 3 kwietnia od godzin wieczornych, około 20. Na łączniku od starodroża ulicy Żytniej do ulicy Równej oraz na ulicy Równej od łącznika do skrzyżowania z ulicą Paderewskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Na całej długości ulicy Równej po obu jej stronach obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania pojazdów.

Objazd do ulicy Równej odbywał się będzie przez rondo Giedroycia, ulicą Żytnią i starodrożem ulicy Żytniej.
Utrudnienia na ulicy Równej potrwają około jednego miesiąca.

Zmiany na ulicy Solnej w Kielcach

Także na ulicy Solnej zmiany zostaną wprowadzone w środę, 3 kwietnia w godzinach wieczornych (około 20:30).

Ulica Solna zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na dwóch odcinkach od strony ulicy Paderewskiego oraz ulicy Staszica. Ruch w tych obszarach będzie sterowany ręcznie przez pracowników budowy lub sygnalizacją świetlną.
Utrudnienia na ul. Solnej potrwają około jednego miesiąca.

Remonty 13 ulicy w śródmieściu Kielc

Zadanie „Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc” jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zakłada przebudowę ulic: Paderewskiego, Równej, Złotej, Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Seminaryjską do skrzyżowania z ul. Zagórską), Głowackiego, Nowy Świat, Silnicznej, bp. Kaczmarka (od skrzyżowania z ul. Karczówkowską do skrzyżowania z ul. Krakowską), Solnej, Panoramicznej (od budynku nr 3 do działki 131/10), Seminaryjskiej (od skrzyżowania z ul. Wesołą do skrzyżowania z ul. Tarnowską), Śniadeckich oraz al. IX Wieków Kielc na odcinku od skrzyżowania z Warszawską do skrzyżowania ze Starodomaszowską.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 70,5 mln zł. Dofinansowanie wynosi 61 750 000 zł, a pozostała część to wkład własny Miasta Kielce.

Zakończenie modernizacji 13 ulic w Śródmieściu - jako całego projektu - planowane jest we wrześniu 2025 roku. Po zakończeniu robót na poszczególnych ulicach będą one udostępnianie niezwłocznie użytkownikom.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto