MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ta szkoła pozwala rozwinąć skrzydła! Dzień Otwarty w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach. Zobaczcie zdjęcia

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Wideo
od 12 lat
Rodzice wraz z dziećmi tłumnie odwiedzili w czwartek, 23 maja, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Jagiellońskiej 30 w Kielcach. Odbył się tu bowiem "Dzień Otwartej Szkoły". Można było zapoznać się z ofertą edukacyjną, jak również poznać talenty uczącej się tu młodzieży. Zobaczcie zdjęcia.

Ta szkoła pozwala rozwinąć skrzydła! Dzień Otwarty w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży to placówka, w której uczą się i mieszkają osoby z uszkodzonym narządem słuchu, z zaburzeniami mowy, z autyzmem, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Ośrodek jest jedyną tego rodzaju instytucją w województwie świętokrzyskim i jedną z nielicznych w Polsce.

Zobacz zdjęcia z dnia otwartego:

Szkoła ta udowadnia, że rozwija talenty swoich uczniów, a sama młodzież może się tu czuć niezwykle swobodnie. W czwartek, 23 maja, odbył się tu Dzień Otwarty, na który zaproszeni zostali rodzice oraz opiekunowie z dziećmi. Otwarte zostały stanowiska informacyjne i punkt konsultacyjny, gdzie można było skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów. - Zaprosiliśmy rodziców z dziećmi, czyli naszymi przyszłymi uczniami, aby przyszli i zobaczyli jak wygląda nasza szkoła, pracownie, jakich mamy specjalistów. Bo jest to szkoła taka sama jak każda inna, a często rodzice obawiają się określenia "specjalna". Chcę powiedzieć, że jest to szkoła dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - mówiła Marta Jagniątkowska, dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.

Nie zabrakło również części artystycznej. - Jak zawsze chcemy się pokazać od tej najlepszej strony. Zaplanowaliśmy występ naszego teatrzyku MimoTo, jest również prezentacja potraw i napojów przygotowanych przez uczniów szkoły branżowej. Bo warto zwrócić uwagę, że kształcimy w kilku kierunkach: cukiernik, kucharz, fryzjer, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, technik żywienia i usług gastronomicznych, a od przyszłego roku ruszamy z kierunkiem technik hotelarstwa. Chcemy więc zachęcić dzieci i młodzież, by do naszych szkół przychodziła, zdobywała tu wiedzę oraz umiejętności. Dzieci ze specjalnymi potrzebami często czują się gorsze i odrzucone, a my chcemy im pokazać, że mogą rozwijać swoje pasje, a tym samym skrzydła - podsumowała dyrektor szkoły.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto