MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nie ma zgody na przedłużenie remontu ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Na wykonawcę prac będą naliczane kary

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Kielcach nie zakończy się w terminie, czyli do 15 grudnia. MZD nie zgodził się na przedłużenie umowy i będzie naliczał kary za każdy dzień zwłoki.

Zobacz zdjęcia
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Kielcach nie zakończy się w terminie, czyli do 15 grudnia. MZD nie zgodził się na przedłużenie umowy i będzie naliczał kary za każdy dzień zwłoki. Zobacz zdjęcia Dawid Łukasik
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach nie przedłużył terminu zakończenia modernizacji ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja powinna się zakończyć do 15 grudnia, ale tak się nie stanie, ponieważ zostało jeszcze sporo do wykonania. Na wykonawcę będzie nakładana kara za każdy dzień zwłoki.

MZD w Kielcach nie zgodził się na przedłużenie umowy i będzie naliczał kary za Wojska Polskiego

Wykonawca firma Trakt, w środę 13 grudnia złożył zapowiadany od kilku dni wniosek o przedłużenie terminu umowy do końca czerwca 2024 roku.

- Został on w całości odrzucony, ponieważ powielono w nim argumenty użyte w poprzednim wniosku dotyczącym pierwszego przedłużenia umowy, wtedy został pozytywnie rozpatrzony – przyznaje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

- W związku z odrzuceniem wniosku za każdy dzień zwłoki będzie naliczana na wykonawcę kara w wysokości 27 złotych. Wynika ona z umowy i stanowi określony procent wartości całego kontraktu.

Wykonawca we wniosku o przedłużenie umowy zastrzegł, że nie przyjmie kary. W takiej sytuacji można się spodziewać, że spór zakończy się w sądzie.

Główne jezdnie będą otwarte dla ruchu już od soboty

Mimo opóźnienia firma „Trakt” zadeklarowała, że od soboty, 15 grudnia główne jezdnie ulicy Wojska Polskiego będą przejezdne.

Do wykonania pozostało jeszcze szereg prac. Na przebudowę czekają drogi boczne znajdujące się przy Wojskowym Biurze Emerytalnym. W trakcie jest budowa chodników oraz ścieżki rowerowej w przekopie na odcinku od pętli autobusowej na Bukówce do ulicy Kleckiej. Dokończyć trzeba roboty brukarskie w rejonie wjazdu na pętlę na Bukówce i przy skrzyżowaniu z ulicą Chabrową.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego rozpoczęła się w lipcu 2022 roku i miała trwać do października 2023 roku. Wykonawca jednak nie dotrzymał pierwotnego terminu, który został przedłużony do 15 grudnia. Inwestycja miała kosztować 54 miliony złotych, ale radni zgodzili się zwaloryzować kontrakt o 2,5 miliona złotych. Miasto otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości 31 mln zł.

Kolejna duża inwestycja drogowa w Kielcach z gigantycznym opóźnieniem. Modernizacja ulicy Wojska Polskiego potrwa aż do czerwca!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto