MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Kielcach zbliża się do końca. Czy będzie gotowa do końca roku? Zobacz zdjęcia

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Trwają prace przy modernizacji  ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Ulica ma być gotowa w tym roku 

Zobacz więcej na kolejnych slajdach >>>
Trwają prace przy modernizacji ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Ulica ma być gotowa w tym roku Zobacz więcej na kolejnych slajdach >>>Dawid Łukasik
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Kielcach zbliża się do końca. Jeszcze w tym roku kierowcy pojadą nowymi jezdniami, jeśli wykonawca zdąży wykonać prace w terminie, który kończy się 15 grudnia.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Kielcach w ostatniej fazie

Prace przy modernizacji ulicy Wojska Polskiego są mocno zaawansowane, na niektórych odcinkach są w fazie końcowej. Widać już nowy asfalt, ale bez ostatniej ścieralnej warstwy, a na innych jest jeszcze sporo do zrobienia.

Najwięcej prac zostało w rejonie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Chabrowej. Sporo do zrobienia jest jeszcze na dwóch innych skrzyżowaniach Wojska Polskiego - z ulicami Świerkową oraz z Klecką, choć tu prace są bardziej zaawansowane.

Zobaczcie, jak wygląda teraz ulica:

Widać już oświetlenie i trawniki

- W trakcie budowy jest także włączenie południowej jezdni ulicy Wojska Polskiego do ronda Czwartaków. Prace skupiają się na odcinku o długości około 200 metrów. Trwają roboty przy drodze zbiorczej, także po stronie południowej – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach

Kończy się montaż nowego oświetlenia ulicznego, ustawiane są latarnie wraz z oprawami. Trwa budowa drogi rowerowej, zaczął się ostatni etap, czyli układanie nawierzchnia asfaltowej.

W niektórych miejscach zaczęło się już humusowanie terenu pod zieleńce i siane trawy a nawet robione są porządki.

Kielecka inwestycja miała się zakończyć w październiku

Modernizacja ulicy Wojska Polskiego, od ronda Czwartaków do granicy miasta rozpoczęła się w lipcu 2022 roku. Miała się zakończyć w październiku 2023 roku, ale ten termin nie zostanie dotrzymany. Wykonawca inwestycji - firma TRAKT wystąpiła o przedłużenie kontraktu do czerwca 2024 roku, ale Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zgodził się na przesunie terminu do połowy grudnia tego roku.

Rozbudowana ulica Wojska Polskiego usprawni ruch

Rozbudowywany odcinek drogi wojewódzkiej numer 764, od ronda Czwartaków do granicy miasta, pozwoli na lepsze skomunikowanie peryferyjnych osiedli i sąsiednich gmin z centrum Kielc.

Ulica Wojska Polskiego na odcinku od ronda Czwartaków do ulicy Berberysowej będzie drogą dwujezdniową. Na każdej z jezdni wydzielony zostanie bus-pas i pas ruchu ogólnego. Od pętli autobusowej na Bukówce do granicy miasta droga będzie jednojezdniowa.

Wartość robót budowlanych wynosi 54,5 miliona złotych. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Polska Wschodnia 2014-2020 na poziomie 85 procent.

O przebudowie ulicy Wojska Polskiego w Kielach informujemy na bieżąco:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto