Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Targowisko w Kielcach zmierza ku upadkowi? Kandydat na nowego zarządcę, Marcin Bilski, tak uważa i chce je zmienić

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 12 lat
- Targowisko w Kielcach przy ulicy Seminaryjskiej zmierza ku upadkowi. Kupcy i kupujący uciekają z niego. Konieczne są zmiany – twierdzi Marcin Bilski, który chce przejąć bazar w zarząd. Od kilku dni rozdaje ulotki z informacjami o swoich planach wobec tego miejsca.

Targowisko przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach wymaga zmian

- Uważam, że bazary są źle zarządzane. Kupcy uciekają z nich i targowisko zmierza ku upadkowi – mówi Marcin Bilski. - Chcę przejąć targowisko w zarząd i zmienić te trendy.

Dodaje, że ma przygotowanie do prowadzenia takiego miejsca. - Część targowiska przed hotelem Magnat należy do mnie i prowadzę je od lat. Wychowałem się na targowisku, bo mieszkam przy nim od trzeciego roku życia więc znam je od podszewki. Kilka lat temu wyprowadziłem się, ale codziennie dojeżdżam tu do pracy. Niestety na upadku targowiska cierpi też mój plac handlowy, bo też jest mniej klientów. Czas na zmiany na targowisku miejskim.

Marcin Bilski chce być zarządcą targowiska w Kielcach

Marcin Bilski przyznaje, że napisał maila do właścicieli targowiska miejskiego ze swoją ofertą. - Dostałem odpowiedź, że zarządcą jest pan Krzysztof Czesław Wojsa. Rozumiem to, mają z nim umowę, ale chcę to zmienić. Przygotowałem ulotki, rozdaję je kupcom i klientom. Mam nadzieję, że wspólnie nakłonimy właścicieli do wymiany zarządcy. Na placu konieczne są zmiany organizacyjne i inwestycyjne. Właściciele są w Warszawie i nie jestem przekonany czy wiedzą, co się tu dzieje.

Zobacz zdjęcia z kieleckiego targowiska, Marcin Bilski rozdaje tam ulotki

Jakie zmiany są potrzebne na targowisku w Kielcach?

Obniżenie czynszu o 10 procent dla kupców i dodatkowa obniżka w styczniu i lutym, kiedy handel idzie najsłabiej, inwestycje w infrastrukturę placu, wspieranie lokalnych producentów, eko-inicjatywy, organizacja wydarzeń kulturalnych, wprowadzenie systemu opinii i sugestii, uproszczenie procesów administracyjnych i współpraca z nowymi włodarzami miasta - takie plany ma kandydat na nowego zarządcę bazaru. Spisał je na ulotce, którą rozdaje na targowisku.

- Szczegóły zdradzę później - dodaje.

Obecny zarządca targowiska miejskiego, Krzysztof Wojsa nie zgadza się za zarzutami Marcina Bilskiego. - Jego zarzuty nie są prawdziwe a obietnice nie mają pokrycia. Nie ma żadnych uprawnień do sprawowania zarządu bazarem – informuje.

Zobacz zdjęcia z kieleckiego targowiska, Marcin Bilski rozdaje tam ulotki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto