Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobra wiadomość dla fanów ogródków gastronomicznych na Rynku w Kielcach. Będą działać również we wrześniu. Do kiedy?

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
od 16 lat
21 sierpnia informowaliśmy, że ogródki gastronomiczne na kieleckim Rynku zakończą swoją tegoroczną działalność ostatniego dnia sierpnia. Od lokalnych przedsiębiorców otrzymaliśmy jednak informację, że początkowe plany się zmieniły i kielczanie mogą spędzać czas w ogródkach dłużej.

Ogródki gastronomiczne w Kielcach będą otwarte we wrześniu

Ogródki gastronomiczne usytuowane na Rynku w Kielcach zazwyczaj działały do ostatniego dnia września. Tym razem, z powodu gruntownej rewitalizacji deptaka, miały zostać zamknięte i czasowo zlikwidowane do 1 września. Informowaliśmy o tym tutaj:

Otrzymaliśmy informacje, że ogródki będą działać jednak do niedzieli, 24 września. Powód?

Ogródki gastronomiczne w Kielcach jednak otwarte dłużej

Michał Kułaga, właściciel „Plejady” zlokalizowanej na Rynku mówił nam, że to bardzo dobra wiadomość, zarówno dla niego, innych przedsiębiorców, a przede wszystkim – klientów.

- Pani wiceprezydent, Bożena Szczypiór, przekazała nam, że możemy przedłużyć działalność naszych ogródków do 24 września. Urząd Miasta Kielce wyszedł nam naprzeciw i jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Na wieść o wcześniejszym zamknięciu ogródków, sami klienci prosili nas o przedłużenie ich dostępności i bardzo się cieszę, że możemy odpowiedzieć na ich głosy – powiedział nam przedsiębiorca.

Wraz z rewitalizacją Rynku, w Kielcach zazieleniane i odnawiane są jeszcze trzy inne miejsca. To pas zieleni między starym archiwum a ulicą IX Wieków, Skwer Ireny Sendlerowej oraz ulica Bodzentyńska z Placem Świętego Wojciecha. Wszystko to w ramach projektu "Zielona rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc".

Zapytaliśmy właściciela „Plejady” czy wie co jest powodem zmiany decyzji w Urzędzie Miasta na temat działalności ogródków. - Podejrzewam, że przedłużają się prace na którymś z tych obiektów, dlatego Rynek może być otwarty dłużej – dodał..

Rzecznik Urzędu Miasta, Marcin Januchta potwierdził, że restauratorzy wystąpili z prośbą o przedłużenie terminów. Po konsultacji z wykonawcą inwestycji ustalono, że prace rozpoczną się wcześniej, ale nie będą do 24 września kolidować z ogródkami.

Amatorzy wieczornych posiadówek na kieleckim deptaku są zapewne zadowoleni z tych informacji. Rynek i tak doczeka się rewitalizacji, a tym sposobem będziemy mogli podziwiać jego dotychczasową formę chwilę dłużej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto