MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów 2024. Muzeum Historii Kielc zaprosiło na nową wystawę "Kielce i region w obiektywie Władysława Kosterskiego-Spalskiego"

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Noc Muzeów w Kielcach
Noc Muzeów w Kielcach Mikołaj Opatowski
Muzeum Historii Kielc zaprosiło mieszkańców na Europejską Noc Muzeów. Otwarte dla zwiedzających były wszystkie aktualnie prezentowane wystawy muzealne, w tym ta otwarta w piątek 18 maja, zatytułowana „Kielce i region w obiektywie Władysława Kosterskiego-Spalskiego”.

Noc Muzeów 2024. Muzeum Historii Kielc zaprosiło na nową wystawę

Udana Noc Muzeów w Muzeum Historii Kielc. Na piętrze można było obejrzeć stałą wystawę historyczną „Z dziejów Kielc”, a w salach wystaw czasowych „Kielce i region w obiektywie Władysława Kosterskiego-Spalskiego” oraz ekspozycję związana z konferencją "AI, fotografia przyszłości a fotografia przeszłości" w Małej Galerii. Wstęp był bezpłatny, a muzeum było otwarte dla zwiedzających od godziny 19 do 24.

18 maja Muzeum Historii Kielc zaprosiło na nową wystawę czasową „Kielce i region w obiektywie Władysława Kosterskiego-Spalskiego”.

Władysław Kosterski-Spalski (1892–1973) to wyróżniająca się postać związana z Kielcami i Kielecczyzną. W czasie I wojny światowej włączył się w działalność niepodległościową. Po zakończeniu wojny polsko-bolszewickiej przeniesiono go do rezerwy i wrócił do Kielc.
W dwudziestoleciu międzywojennym był czynnym działaczem Związku Strzeleckiego. W 1934 r. został wybrany do Rady Miejskiej w Kielcach. W latach okupacji niemieckiej był jedną z osób, które zabezpieczały zbiory kieleckiego muzeum Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Część z nich przechował w swoim domu. Po 1945 r. skoncentrował się na pracy krajoznawczej. Jedną z jego największych pasji była niewątpliwie fotografia. Jeszcze przed I wojną światową wstąpił do kieleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Pierwsze zachowane zdjęcia jego autorstwa pochodzą z lat 1910–1912. Fotografował przez następne sześćdziesiąt lat. Na wystawie Muzeum Historii Kielc zaprezentowano wybór najciekawszych zdjęć autorstwa Władysława Kosterskiego-Spalskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto