Mundial 2018, Polska - Senegal. Tak reagowała Strefie Kibica w Kielcach (WIDEO, ZDJĘCIA)

(imo)
Mundial 2018 wywołała w Kielcach wielkie nadzieje. Niemal cały kielecki Rynek był we wtorek 19 czerwca wypełniony kibicami, którzy śledzili pierwszy mundialowy mecz polskiej reprezentacji. Niestety powodów do wspólnej radości nie było. Nasi piłkarze przegrali z Senegalem 1:2.

A nastroje kielczan były na początku znakomite. - dwa zero, trzy jeden, trzy zero! - odpowiadali rozradowani przed rozpoczęciem spotkania. Większość przygotowała się perfekcyjnie - koszulki w barwach kraju, szaliki, trąbki - Rynek zabarwił się na biało-czerwono.

- Jesteśmy tu, bo klimat w strefie jest zupełnie inny niż w domu przed telewizorem. Tu są prawdziwe emocje - mówiła pani Ania, która na mecz przyszła z córkami Zuzią i Julią.

Dobre humory nie opuszczały kibiców nawet po pierwszej połowie, w której straciliśmy bramkę. - Jeszcze wygramy, jedną musieli nam strzelić - komentowali.

Gdy padła druga bramka, dobre nastroje znacząco opadły - tłum na Rynku nieco się przerzedził. Grupa kibiców zaczęła śpiewać „Nic się nie stało”, gdy nagle padła bramka Grzegorza Krychowiaka. Ostatnie minuty był gorące - kibice uwierzyli w zwycięstwo. Niestety nie udało się odrobić strat, toteż kielczanie bez entuzjazmu opuszczali strefę.

Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]