Mózg cielęcy i przepona wołowa na kieleckiej Sienkiewce. Zobacz, co można zjeść w food truckach (WIDEO, zdjęcia) © Dawid Łukasik
[1/34]

Mózg cielęcy i przepona wołowa na kieleckiej Sienkiewce. Zobacz, co można zjeść w food truckach (WIDEO, zdjęcia)

W sobotę, 19 października kielecka "Sienkiewka" wypełniona była ludźmi, którzy mieli ochotę spróbowania "ulicznego jedzenia". Na chętnych czekało dwadzieścia cztery food trucki z kuchnią ze wszystkich stron świata. Oprócz tych bardziej znanych potraw znaleźć można było wiele dań, których nie każdy odważyłby się spróbować. W jednym z food tracków był na przykład żur na płuckach, kanapka z płucami cielęcymi lub z przeponą wołową, a nawet... mózg cielęcy w grzance.Piękne sobotnie słońce sprawiło, że chętnych do spróbowania nowych smaków absolutnie nie brakowało. Przyglądając się spacerującym ludziom, bardzo rzucała się w oczy duża liczba panów z wózkami dziecięcymi. Co ciekawe, panowie raczej nie byli ze swoimi żonami lecz wybrali się na dobre jedzenie z "kuplami".

To już ostatni w tym sezonie Street Food Festival. Goście mają okazję spróbować takich potraw jak: hiszpańskie churros, amerykańskie burgery, belgijskie frytki, hot dogi, meksykańskie burrito, pad thai i azjatyckie pierożki na parze, polskie pierogi i wiele innych pyszności.

W niedzielę, 20 października kolejny dzień festiwalu.

ZOBACZ TAKŻE:>>> ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH <<<

W sobotę, 19 października kielecka "Sienkiewka" wypełniona była ludźmi, którzy mieli ochotę spróbowania "ulicznego jedzenia". Na chętnych czekało dwadzieścia cztery food trucki z kuchnią ze wszystkich stron świata. Wśród tych bardziej znanych potraw, znaleźć można było wiele dań, których nie każdy odważyłby się spróbować. W jednym z food tracków był na przykład żur na płuckach, kanapka z płucami cielęcymi lub z przeponą wołową, a nawet... mózg cielęcy w grzance.

reklama