Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budynek dawnego szpitala Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach sprzedany. Nabywcą znana sieć supermarketów

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Dawna siedziba szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ulicy Ogrodowej 11 w Kielcach został sprzedany.

Zobacz zdjęcia
Dawna siedziba szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ulicy Ogrodowej 11 w Kielcach został sprzedany. Zobacz zdjęcia Archiwum
Sprzedano budynek dawnego Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przyulicy Ogrodowej w Kielcach. Jest możliwe, że powstanie tu hipermarket, ponieważ nabywcą jest zna sieć sklepów - Aldi.

Aldi kupiło nieruchomość po szpitalu przy ulicy Ogrodowej w Kielcach

To był trzeci przetarg na sprzedaż nieruchomości z budynkami, w których przez lata działał szpital przy ulicy Ogrodowej 11. Poprzednie dwa się nie udały a ostatnią licytacje wygrała firma Aldi z siedzibą w Chorzowie. Jest to zna sieć supermarketów więc jest duże prawdopodobieństwo, że taki market powstanie przy ulicy Ogrodowej. Na razie w Kielcach działa jeden ALDI przy alei Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Po wycenie biegłego rzeczoznawcy cenę wywoławczą nieruchomości wyznaczono na 11 milionów 750 tysięcy złotych i taka też będzie obowiązywać na drugim przetargu. Działka ma ma 5600 metrów kwadratowych, a budynek 3300 metrów kwadratowych.

Szpital potrzebuje pieniędzy ze sprzedaży budynku przy ulicy Ogrodowej w Kielcach

Dyrekcja szpitala planuje wydać pieniądze ze sprzedaży nieruchomości na rozwój nowej siedziby przy ulicy Wojska Polskiego, na przykład na budowę lądowiska dla helikopterów, czy budowę drogi wewnętrznej.

Budynek przy ulicy Ogrodowej 11 pierwszy raz był wystawiony na sprzedaż, w marcu tego roku. Pojawił się nawet oferent, wpłacił wadium ale niespodziewanie licytację trzeba było odwołać. Do dyrekcji placówki dotarła informacja, że wojewódzki konserwator zabytków wszczął postępowanie, które ma na celu wpisanie budynku na listę zabytków chronionych. O sytuacji został powiadomiony oferent, który wycofał się, ponieważ objęcie budynku ochroną konserwatorską ograniczałoby realizację jego planów.

Po analizie obiekt nie został wpisany na listę zabytków i ogłoszono drugi przetarg , ale nikt się nie zgłosił. Dopiero trzeci zakończył się sukcesem.

Budynek szpitala przy ulicy Ogrodowej w Kielcach z historią

Budynek przy ulicy Ogrodowej 11 w Kielcach ponad 70 lat działał szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmach powstał w 1931 roku i przez kilkanaście lat działał w nim bank. W 1947 roku utworzono szpital, który funkcjonował tu do 2019 roku, kiedy został przeniesiony do nowej siedziby przy ulicy Wojska Polskiego. Od tego czasu gmach jest nieużywany.

O wystawieniu szpitala na sprzedaż informowaliśmy:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto