MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Kielcach wystawiono szpital na sprzedaż. Pieniądze są potrzebne na lądowisko czy piętrowy parking

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Budynek szpitala przy ulicy Ogrodowej 11 w Kielcach został wystawiony na sprzedaż. Zobacz kolejne zdjęcia.
Budynek szpitala przy ulicy Ogrodowej 11 w Kielcach został wystawiony na sprzedaż. Zobacz kolejne zdjęcia. Dawid Łukasik
Budynek przy ulicy Ogrodowej 11 w Kielcach, w którym od ponad 70 lat działał szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach został wystawiony na sprzedaż. Przyszły właściciel może zrobić z nim wszystko, wyremontować, przerobić na mieszkania, dom opieki społecznej czy wyburzyć.

Budynek szpitala przy ulicy Ogrodowej w Kielcach wystawiono na sprzedaż

- Nie była to łatwa decyzja, ponieważ pracownicy, zwłaszcza ci starsi, darzą budynek wielkim sentymentem – informuje Szymon Mazurkiewicz, zastępca dyrektora do spraw administracyjno - gospodarczych Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. - Zdecydowaliśmy o wystawieniu dawnej siedziby szpitala przy ulicy Ogrodowej na licytację z dwóch powodów. Po pierwsze chcemy mieć całe zaplecze medyczne w jednym miejscu, czyli w nowym obiekcie przy ulicy Wojska Polskiego a po drugie budynek przy ulicy Ogrodowej nie spełnia wymogów techniczno – funkcjonalnych szpitala, teraz obowiązują inne standardy.

Na sprzedaż wystawiono działkę o powierzchni 5600 metrów kwadratowych, budynek (3300 metrów kwadratowych) z własną kotłownią, 16 miejsc postojowych w garażach i kilka niewielkich magazynów.

Gmach szpitala można wyburzyć albo wyremontować

Budynek szpitala powstał w 1931 roku i przez kilkanaście lat działał w nim bank. W 1947 roku utworzono szpital, który funkcjonował tu do 2019 roku, kiedy został przeniesiony do nowej siedziby przy ulicy Wojska Polskiego. Od tego czasu gmach jest nieużywany.

- Dla tego obszaru nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków – informuje Szymon Mazurkiewicz. - Przyszły właściciel może go zagospodarować w dowolny sposób, na przykład wyremontować i zrobić mieszkania, dom opieki społecznej czy wyburzyć i postawić coś nowego. Miejsce jest atrakcyjne, obok są dwa parki - miejski i skwer Szarych Szeregów, a droga dojazdowa – ulica Ogrodowa została wyremontowana. Spodziewamy się sporego zainteresowania potencjalnych nabywców i liczymy na uzyskanie kilku milionów więcej niż cena wywoławcza.

Po wycenie biegłego rzeczoznawcy cenę wywoławczą nieruchomości wyznaczono na 11 milionów 750 tysięcy złotych. Licytacja odbędzie się 22 marca, ale uczestnicy muszą wpłacić wadium prawie 600 tysięcy złotych do 17 marca.

Lądowisko, piętrowy parking, szpital kliniczny - na to potrzeba pieniędzy

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży starej siedziby zostaną przeznaczone na rozwój szpitala przy ulicy Wojska Polskiego. - Planujemy wybudować parking wielopoziomowy, lądowisko oraz łącznik między ulicami Prostą i Wojska Polskiego jako drogi wewnętrznej. Być może Uniwersytet Jana Kochanowskiego zdecyduje się utworzyć u nas szpital kliniczny, co będzie wymagało pewnych inwestycji z naszej strony – tłumaczy dyrektor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto