Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

14. rocznicę katastrofy smoleńskiej uczcili w Kielcach działacze Prawa i Sprawiedliwości

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 7 lat
10 kwietnia 14 lat temu pod doszło do katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób. W rocznicę tych tragicznych dla Polski wydarzeń wieńce pod pomnikiem Przemysława Gosiewskiego w Kielcach, jednej z ofiar związanej z naszym regionem złożyli działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Obchody 14. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Kielcach

Kwiaty złożył między innymi świętokrzyski senator Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztoń Słoń i apelował o jedność Polaków oraz wspólną troskę o Polskę.

- 10 kwietnia 2010 roku w to sobotnie przedpołudnie na chwilę zamarły serca wszystkich Polaków i z niedowierzaniem słuchaliśmy informacji dochodzących ze Smoleńska, że tam spadł samolot z polskim prezydentem i delegacja, która udawała się, aby uczcić rocznicę mordu katyńskiego – przypomniał senator. - Wtedy jako naród pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć w bólu, refleksji i modlitwie. Dzisiaj 14 lat później wciąż powinniśmy pamiętać o ofiarach tej największej po drugiej wojnie światowej katastrofie polskiego samolotu. Powinniśmy pamiętać o wszystkich tych ludziach, którzy ponieśli śmierć. Powinniśmy troszczyć się nasze państwo po to aby było w stanie zapewnić wszystkim bezpieczeństwo w tych niełatwych czasach, gdy zamachy terrorystyczne i zabójstwa na tle politycznym stają się dramatyczną normą. Data 10 kwietnia powinna zawsze jednoczyć Polaków i to pokolenie, które wtedy przeżyło tę tragedię i każde nowe pokolenie Polaków.

Zobacz zdjęcia z uroczystości w Kielcach

Katastrofa smoleńska

W katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem zginęło wówczas 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, najwyżsi urzędnicy państwowi, duchowni, przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiące delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Wśród ofiar były osoby związane z województwem świętokrzyskim: poseł PiS Przemysław Gosiewski, sandomierzanin, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski, kielczanin, Tomasz Merta wiceminister kultury, kielczanin, dowódca wojsk lądowych Tadeusz Buk, czy pochodzący z Chmielnika aktor Janusz Zakrzeński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto