Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czas na Imagine Cup 2011. Rejestracja otwarta

Centrum Prasowe Microsoft
Uwaga studenci: rozpoczęła się rejestracja do tegorocznej edycji największego konkursu technologicznego na świecie – Microsoft Imagine Cup 2011. Rejestracji można dokonać poprzez stronę internetową www.imaginecup.pl. Finały światowe dziewiątej już edycji konkursu odbędą się w lipcu 2011 roku w Nowym Jorku (USA).

Do poprzedniej edycji Imagine Cup zgłosiło się blisko 3500 studentów z polskich uczelni, którzy mieli okazję zademonstrować swoją kreatywność, talent oraz umiejętność pracy w grupie. Każdy ma szanse wziąć udział w tym wyjątkowym konkursie – doświadczyć jego niezwykłej atmosfery i zawalczyć
o najwyższe nagrody. Wszyscy zainteresowani konkursem mogą już przystąpić do rejestracji, która jest prowadzona za pośrednictwem specjalnej strony internetowej – www.imaginecup.pl.

Dziewiąta edycja konkursu Imagine Cup, którego światowe finały odbędą się w Nowym Jorku, obejmuje pięć kategorii głównych:

 Projektowanie Oprogramowania (Software Design), w której należy stworzyć aplikację wykorzystując do tego między innymi technologie .Net Framework, Silverlight i możliwości Windows Azure czy Windows Phone 7. Zwycięska drużyna odbierze czek na sumę 25 000 dolarów.

 Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development), w której zespoły mają za zadanie opracowanie rozwiązania w oparciu o Windows Embedded Compact 7. Główna nagroda za zajęcie pierwszego miejsca to 25 000 dolarów.

 Projektowanie Gier (Game Design), której celem jest stworzenie gry. Studenci mogą wybrać jedną z platform, takich jak komputer PC, konsola Xbox 360, przeglądarka internetowa oraz telefon komórkowy. Główna nagroda w tej kategorii wynosi 8 000 dolarów.

 Media Cyfrowe (Digital Media), gdzie maksymalnie dwuosobowe zespoły muszą stworzyć film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.

 Technologie Informatyczne (IT Challenge), sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

„Imagine Cup to bez wątpienia wyjątkowa inicjatywa. Energia i pasja do nowych technologii, jakie jej towarzyszą są niezwykłe. Są dla nas zarówno nagrodą za organizację tego wydarzenia, ale też inspiracją dla naszej firmy,” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developers & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Jestem przekonany, że najbardziej uzdolnieni studenci z całego świata po raz kolejny udowodnią nam, że technologie informatyczne poza tym, że służą do pracy, nauki i rozrywki, mogą także służyć do czynienia świata lepszym miejscem”.

Wzorem poprzednich edycji Imagine Cup, również i ta odbędzie się pod hasłem: „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Te problemy zostały zidentyfikowane w ośmiu punktach przez Organizację Narodów Zjednoczonych stanowiących Milenijne Cele Rozwoju. Są to:

1. Zlikwidowanie skrajnego ubóstwa i głodu;

2. Zapewnienie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym;

3. Wspieranie zrównoważenia w prawach mężczyzn i kobiet oraz wzmocnienie pozycji kobiet;

4. Zmniejszenie wskaźnika umieralności dzieci;

5. Poprawa stanu zdrowia kobiet ciężarnych i położnic;

6. Zwalczanie AIDS, malarii i innych chorób;

7. Zapewnienie stanu równowagi ekologicznej środowiska;

8. Rozwijanie i wzmacnianie światowego partnerstwa w sprawach rozwoju.

Nowy Jork będzie gospodarzem finałów światowych Imagine Cup 2011. W trakcie gali zamykającej finały ostatniej edycji konkursu, która odbyła się w Warszawie na początku lipca tego roku, przedstawiciele miasta Nowy Jork odebrali sztandar organizatora z rąk Waldemara Pawlaka, wicepremiera i ministra gospodarki w polskim rządzie, oraz Jacka Murawskiego, dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy Microsoft.

Organizowane przez polski oddział finały światowe Imagine Cup 2010 zgromadziły ponad 400 finalistów z blisko 70 państw na świecie. W kategorii Projektowanie Oprogramowania zwyciężył zespół Skeek z Tajlandii, który opracował projekt eyeFeel ułatwiający osobom z problemami słuchu efektywne komunikowanie się z osobami słyszącymi.

„Udział w Imagine Cup był dla nas niesamowitym doświadczeniem i jesteśmy dumni że mogliśmy być częścią tego wydarzenia,” – mówił Pichai Sodsai z zespołu Skeek po otrzymaniu nagrody. – „Zawsze interesowałem się technologiami, ale dopiero teraz miałem możliwość zrealizowania całościowego projektu, od pomysłu aż do gotowego rozwiązania. To była trudna rywalizacja, ale nasza praca i pomysł zostały dostrzeżone. Zwycięstwo w konkursie Microsoft Imagine Cup jest dla nas naprawdę wielkim wyróżnieniem”.

Polskie zespoły startujące w Imagine Cup 2010 również odniosły prestiżowe zwycięstwa. Wszystkie trzy najwyżej rozstawione miejsca w kategorii specjalnej Internet Explorer 8 Award zostały zajęte przez drużyny reprezentujące polskie uczelnie wyższe:

 Rhea z Politechniki Białostockiej na miejscu pierwszym;

 LittleRitle z Politechniki Poznańskiej na miejscu drugim;

 CieszakTeam z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na miejscu trzecim.

„Imagine Cup to konkurs, który nie tylko daje możliwość zaprezentowania swojego projektu.

Jest to przede wszystkim okazja do nauki i zdobycia nowych doświadczeń,” – powiedziała Joanna Wacław z zespołu Rhea z Politechniki Białostockiej. – „Aby zrealizować swoje pomysły musieliśmy się nauczyć nowych technologii, nawiązać kontakty z ludźmi z branży, czy opracować model biznesowy. Poza tym, oprócz nagrody i chwili sławy, pozostało nam wiele ciekawych znajomości z całego świata”.

Od trzech lat krajowa edycja Imagine Cup jest organizowana w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Więcej informacji o konkursie Imagine Cup można uzyskać na stronie www.imaginecup.pl


Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, rozwiązania z obszaru chmury obliczeniowej Windows Azure oraz Business Productivity Online Services, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Poza biurem w Warszawie firma prowadzi również Centrum Rozwoju Oprogramowania Microsoft we Wrocławiu. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.
Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi,
są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego
w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego
od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.
Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca
w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 801 802 000 (opłata według stawek Twojego operatora).
***

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto