Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz, jak zmieni się kielecki teatr [WIZUALIZACJE]

Lidia Cichocka
Kielecki teatr pokazał, jak będzie wyglądał po zakończeniu remontu. Obniżona scena główna i przestronny foyer z kawiarnią, mała scena otwarta na podwórze, rozbudowane zaplecze pozostały bez zmian Różnią się one jednak od  tych prezentowanych w chwili rozstrzygnięcia konkursu na modernizację obiektu.

 Przypomnijmy, że konkurs w lipcu ubiegłego roku wygrała Pracownia Architektoniczna WXCA z Warszawy. – W trakcie minionego roku prowadziliśmy badania historyczne,  zapoznawaliśmy się z analizami – wyjaśnia Małgorzata Dębowska, która wraz z Moniką Lemańska opracowywały projekt.- Współpracowałyśmy ze specjalistami bardzo wielu branż by przygotować projekt, który spełnia oczekiwania dyrekcji teatru i jest zgodny z zaleceniami konserwatora zabytków.

  Bo utrzymanie zabytkowe charakteru obiektu, zwłaszcza części objętej ochroną konserwatorską (ta od ul. Sienkiewicza) stało się priorytetem. To te wnętrza stanowią o unikalności naszego teatru i są bardzo cenne. Jego historia liczy wszak 140 lat i co ważne, budynek został wzniesiony dla teatru a nie dostosowywany później.


ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>>
Kielecki teatr pokazał, jak będzie wyglądał po zakończeniu remontu. Obniżona scena główna i przestronny foyer z kawiarnią, mała scena otwarta na podwórze, rozbudowane zaplecze pozostały bez zmian Różnią się one jednak od tych prezentowanych w chwili rozstrzygnięcia konkursu na modernizację obiektu. Przypomnijmy, że konkurs w lipcu ubiegłego roku wygrała Pracownia Architektoniczna WXCA z Warszawy. – W trakcie minionego roku prowadziliśmy badania historyczne, zapoznawaliśmy się z analizami – wyjaśnia Małgorzata Dębowska, która wraz z Moniką Lemańska opracowywały projekt.- Współpracowałyśmy ze specjalistami bardzo wielu branż by przygotować projekt, który spełnia oczekiwania dyrekcji teatru i jest zgodny z zaleceniami konserwatora zabytków. Bo utrzymanie zabytkowe charakteru obiektu, zwłaszcza części objętej ochroną konserwatorską (ta od ul. Sienkiewicza) stało się priorytetem. To te wnętrza stanowią o unikalności naszego teatru i są bardzo cenne. Jego historia liczy wszak 140 lat i co ważne, budynek został wzniesiony dla teatru a nie dostosowywany później. ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>>
Kielecki teatr pokazał, jak będzie wyglądał po zakończeniu remontu. Obniżona scena główna i przestronny foyer z kawiarnią, mała scena otwarta na podwórze, rozbudowane zaplecze pozostały bez zmian Różnią się one jednak od tych prezentowanych w chwili rozstrzygnięcia konkursu na modernizację obiektu.
od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto