Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XVI Wielki Koncert Charytatywny. Golec uOrkiestra i Trebunie Tutki z muzyką gór na Kadzielni

Redakcja
Muzyka z samego serca polskich gór zabrzmiała w piątek w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Publiczność doskonale bawiła się przy przebojach braci Golec i Trebunich Tutków, a przy okazji sprawiła radość chorym onkologicznie dzieciom. Część dochodu ze sprzedaży biletów przeznaczono na spełnienie marzeń podopiecznych kieleckiego szpitala.

XVI Wielki Koncert Charytatywny. ZDJĘCIA PUBLICZNOŚCI

To już szesnasty koncert charytatywny organizowany wspólnie przez Agencję Pop Art, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach oraz „Echo Dnia”. W ciągu tych kilkunastu lat dla kieleckiej publiczności wystąpiło wielu popularnych wykonawców, wśród nich między innymi Andrzej Piaseczny, Sylwia Grzeszczak, czy Margaret. W 2015 roku na Kadzielni wystąpili Ewelina Lisowska i Golec uOrkiestra. W piątek zespół znów zaprezentował się w Kielcach, tym razem w jubileuszowej odsłonie. W związku jubileuszem 20-lecia grupy, na telebimie można było oglądać archiwalne fotografie, a także życzenia od fanów nadesłane z różnych stron świata.

Zespół bez wątpienia jest jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych w Polsce. "Lornetka", "UFO", "Crazy is my live", "Ściernisko" to tylko niektóre z niemal 200 autorskich utworów formacji, z których imponująca ilość stała się przebojami. A tych nie brakowało w amfiteatrze. Grupa wykonała między innymi "Młody maj", piosenkę za którą publiczność 50. Festiwalu w Opolu przyznała artystom aż trzy nagrody.

Fanom trudno było siedzieć w miejscu. Wiele osób podniosło się już przy pierwszych dźwiękach utworu "Słodycze", które bracia Paweł i Łukasz Golcowie dedykowali wyjątkowym uczestnikom koncertu, cierpiącym na nowotwory podopiecznym kieleckiego szpitala.

ZOBACZ WIĘCEJ: XVI Wielki Koncert Charytatywny. Spełniły się marzenia chorych dzieci [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wcześniej publiczność rozgrzał nieco mniej popularny, ale równie ceniony zespół Trebunie Tutki. Mówi się, że grupa jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jej styl ukształtowały muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, a także nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

Niedawno ukazał się album „Duch Gór”, nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli. Utwory z płyty znalazły się na liście Top Twenty światowej Transglobal World Music Chart i na antenach radiowych w USA, Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji i we Włoszech.

W formacji działają wykształceni muzycy o wielu pasjach, takich plastyka, a nawet lutnictwo. Lider zespołu, Krzysztof Trebunia-Tutka, jest nie tylko instruktorem śpiewu, ale też tańca. Pokaz tej sztuki zaprezentował na scenie amfiteatru.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto