Wygrana Korony Kielce z TOP 54 Biała Podlaska. Polała się krew. 3 graczy doznało urazów głowy, jednego karetka zabrała do szpitala [ZDJĘCIA]

dor
Nie brakowało twardej walki. Trzech zawodników doznało urazów głowy. Korona wygrała to spotkanie 3:0. Fot. Dorota Kułaga
W meczu Centralnej Ligi Juniorów do 17 lat Korona Kielce wygrała z TOP 54 Biała Podlaska 3:0. W drugiej połowie na boisku polała się krew, trzech zawodników doznało urazów głowy, jeden został odwieziony do szpitala.

Korona Kielce - TOP 54 Biała Podlaska 3:0 (0:0)
Bramki: Michał Pokora 52, Jakub Przybysławski 75, Piotr Wójcik 85 z karnego.
Korona: Piątkowski - Szczepanek (88. Matusiewcz), Kudzia, Nasidłowski, Michalski - Przybysławski (85. Głowacki), Gawlik, Wójcik (86. Krzemiński), Szczepański - Kralka (65. Oziębło), Pokora.

Zwycięstwo Korona zapewniła sobie w drugiej połowie. -Przypadkowa bramka Michała Pokory zmieniał obraz gry. W pierwszej połowie mieliśmy trzy sytuacje przy stanie 0:0, ale ich nie wykorzystaliśmy i wkradła się niepotrzebna nerwowość - mówił Marek Graba, drugi trener Korony w Centralnej Lidze Juniorów do 17 lat.

Po zdobyciu pierwszej bramki Korona przejęła inicjatywę i w końcówce wypunktowała rywala. -ten pierwszy gol skonsolidował nasz zespół. Potrafiliśmy się dobrze bronić i stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika - dodał Marek Graba. W 75 minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Przybysławski po dograniu Piotra Wójcika. W 85 minucie Przybysławski wywalczył rzut karny, a Wójcik zamienił go na trzecią bramkę, ustalając wynik spotkania.

-Zagraliśmy słabiej niż z Cracovią, ale cieszy komplet punktów. Trzeba też zaznaczyć, że wystąpiliśmy w trochę innym składzie - podsumował drugi trener Marek Graba. W drugiej połowie polała się krew...Jeden z zawodników gości z rozciętą głową karetką został odwieziony do szpitala. Urazów głowy doznało też dwóch piłkarzy Korony - Kralka i Przybysławski.