MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielka uroczystość centrum Kielc. Uczniowie klas mundurowych Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego złożyli ślubowanie. Zobacz zdjęcia i film

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 7 lat
Prawie 300 uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach złożyło ślubowanie. Ubrani w mundury przeszli ulicami Kielc z kościoła świętego Krzyża na plac Artystów wzbudzając zainteresowanie mieszkańców Kielc.

Wielka uroczystość na Placu Artystów w Kielcach. Ślubowanie uczniów klas mundurowych

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele Świętego Krzyża w Kielcach. Po modlitwie młodzi ludzie ubrani w mundury przemaszerowali ulicami miasta na Plac Artystów, gdzie odbył się uroczysty apel.

Po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu Polski, blisko 300 uczniów klas pierwszych złożyło ślubowanie.

- Ślubowanie klas mundurowych, jak i pozostałych klas pierwszych ma wielkie znaczenie dla społeczności szkolnej. Uroczystość jest realizowana zgodnie z ceremoniałem wojskowym, ma charakter podniosły. Młodzież prezentuje się pięknie i swoją postawą stoi na straży wartości patriotycznych – powiedział Zbigniew Ciupiński, dyrektor Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Wydarzenie uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Niepublicznego Technikum Zawodowego imienia Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach a także defilada pododdziałów uczniów. W części artystycznej koncert dała Orkiestra Wojskowa z Radomia.

Na koniec uroczystości uczniowie i goście zostali poczęstowani żołnierską grochówką.

Zobaczcie zdjęcia:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto