Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Urzędzie Miasta w Kielcach będą podwyżki. O ile? Nie wszyscy będą zadowoleni

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Pracownicy Urzędu Miasta w Kielcach po czterech latach doczekają się podwyżek, choć nie wszyscy. Dyrektorzy wydziałów i kierownicy referatów nie mogą liczyć na wzrost pensji.

Urzędnicy w Kielcach dostaną podwyżki

Większość urzędników nie miała podwyżki od 2017 roku, związki zawodowe wystosowały nawet petycję do prezydenta Kielc w tej sprawie. Pojawiły się nawet głosy o strajku, jeśli nie dojdzie do podwyżek. Za urzędnikami ujęli się nawet radni, którzy od kilku miesięcy mówili na sesjach o trudnej sytuacji urzędników zarabiających często najniższą krajową. Pojawiły się też doniesienia, że niektórzy pracownicy ratusza dostali w tym czasie dwie albo nawet trzy podwyżki.

W czwartek, 16 grudnia na sesji budżetowej sekretarz miasta Szczepan Skorupski zapowiedział, że w 2022 roku część urzędników dostanie podwyżkę, ale nie wszyscy.

- Przyjęliśmy, że podwyżki otrzymają osoby, które zarabiaj mniej niż 4 tysiące złotych brutto i nie miały regulacji pensji w ostatnich latach. Będę one rzędu 100-150 złotych brutto, na tyle nas stać. Każdy przypadek będzie rozpatrywany osobno, ponieważ były sytuacje, że ktoś w ostatnim czasie dostał 40 złotych podwyżki i być może takie osoby w przyszłym roku też ją otrzymają

- powiedział Szczepan Skorupski, sekretarz miasta.

Dla niektórych w Urzędzie Miasta w Kielcach były podwyżki

Dodaje, że od 2017 w Urzędzie Miasta nie było podwyżek systemowych, ale część osób je dostawała i mogło się zdarzyć, że więcej niż raz. - Podnosiliśmy wynagrodzenie do minimalnego, bo taki mamy obowiązek. Podwyżka mogła też wynikać z awansu na przykład z inspektora na głównego specjalistę - informuje. - Były też takie sytuacje, że pracownik odchodził na przykład na emeryturę i dyrektor wydziału nie zgłaszał zapotrzebowania na nową osobą, a jego obowiązki rozłożył ma pozostałych urzędników. Jego pensję także podzielił między osoby, które dostały dodatkowe obowiązki.

Podwyżkę otrzyma około 260 osób.

Podwyżki nie dla wszystkich w kieleckim urzędzie

Na wyższe pobory nie mogą liczyć dyrektorzy wydziałów i kierownicy referatów. Średnia pensja dyrektora wydziału lub kierownika biura wynosi 5 450 złotych brutto, natomiast z dodatkami 8 200 złotych brutto. Zaś kierownik referatu otrzymuje pensję 4320 złotych brutto, a z dodatkami wynosi ona 6 280 złotych brutto.

Wyższych pensji nie mogą się też spodziewać najbliżsi współpracownicy prezydenta Kielc.

Mimo zmiany przepisów o minimalnej pensji dla prezydentów miast, Bogdana Wenta na razie nie otrzymał podwyżki i jego pensja od 2018 rok wynosi 10 890 złotych brutto. Podnieść ją może tylko Rada Miasta.

Sekretarz miasta poinformował, że nie są planowane podwyżki dla wiceprezydentów i innych najbliższych współpracowników Bogdana Wenty.

Ile zarabiają najbliżsi ludzie prezydenta Kielc?

  • Pierwszy wiceprezydent Bożena Szczypiór - 10 150 złotych brutto
  • Drugi wiceprezydent Agata Wojda – 9 800 złotych brutto
  • Trzeci wiceprezydent Marcin Chłodnicki- 9700 złotych brutto
  • Sekretarz miasta Szczepan Skorupski – 9 920 złotych brutto
  • Skarbnik miasta Beata Pawłowska - 9 500 złotych brutto
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto