MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W kwietniu skończą się remonty kilku ulic w centrum Kielc i rozpoczną się kolejne. Zobacz jak zmieniają się ulice w śródmieściu

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Remontowana ulica Biskupa Kaczmarka będzie oddana do ruchu na przełomie maja i czerwca.
Remontowana ulica Biskupa Kaczmarka będzie oddana do ruchu na przełomie maja i czerwca. Dawid Łukasik
W kwietniu zakończą się remonty kilku ulic w centrum Kielc ale póki, co po mieście nie będzie się jeździło lepiej. Część jezdni jest nadal rozkopana, a na kolejnych drogach rozpoczną się prace i kolejne utrudnienia dla kierowców i pieszych w śródmieściu.

Remont 13 ulic w śródmieściu Kielc, część zakończy się w kwietniu

Od ubiegłego roku realizowany jest projekt modernizacji 13 ulic w śródmieściu Kielce. Prace na część z nich rozpoczęły się w ubiegłym roku, a pierwsze drogi będą gotowe w kwietniu.

Na alei IX Wieków Kielc roboty przy wymianie nawierzchni jezdni zakończyły się w ubiegłym roku, droga jest przejezdna od kilku miesięcy ale nie wszystkie prace zostały wykonane. Po zimie rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej i częściowa wymiana chodników. Te prace zakończą się w kwietniu

Ulica Nowy Świat jest prawie gotowa. Wymieniono asfaltową nawierzchnie jezdni, wykonano także prace brukarskie.

- Wykonawca ma zrobić jeszcze bitumiczne progi zwalniające oraz namalować oznakowanie poziome na jezdni– mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

W tym miesiącu mają być gotowe kolejne ulice Kielc

– Wykonawca deklaruje także zakończenie prac w kwietniu na ulicach Złotej, Równej i Solnej – dodaje rzecznik. - Taki termin wykonania robót jest zaplanowany również dla ulicy Śniadeckich. Tu prace są prowadzone na dwóch odcinkach od ulicy Prostej do Seminaryjskiej oraz od Seminaryjskiej do Placu Wolności. Na tym drugim odcinku, gdzie układana jest kostka granitowa, mimo zakończenia robót droga będzie przejezdna nieco później. Potrzeba jeszcze trochę czasu aby związały spoiny między granitowymi kostkami.

Więcej czasu potrzeba na wykonanie remontu ulicy Biskupa Kaczmarka, który rozpoczął się w zeszłym roku. Tu wymieniono podziemną infrastrukturę, trwają prace drogowe, przy wymianie nawierzchni, chodników i budowa parkingów. Droga ma być gotowa na przełomie maja i czerwca.

Zaczyna się remont ulicy Paderewskiego w Kielcach

Od środy, 10 kwietnia rozpocznie się remont ulicy Paderewskiego a wraz z nim utrudnienia. Na odcinku, od ronda Giedroycia ( przy skrzyżowaniu Ogrodowej, Kaczmarka, Żytniej i Paderewskiego) do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie także na całej długości ulicy Wspólnej. Na ulicy Paderewskiego objętej robotami budowlanymi obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania pojazdów.

W następnym etapie remont obejmie także drugi odcinek ulicy Paderewskiego od ulicy Sienkiewicza do ronda Gustawa Herlinga Grudzińskiego.

Niebawem utrudnienia także na ulicach Seminaryjskiej i Głowackiego w Kielcach

Ulica Seminaryjska będzie remontowana jako kolejna. Wykonawca robót, firm Strabag planuje rozpoczęcie prac po weekendzie majowym. Jako pierwszy będzie modernizowany fragment między ulicami Wesołą i Tarnowską. Tu także wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy.

W połowie kwietnia może się rozpocząć przebudowa ulicy Głowackiego, ale ten termin nie jest jeszcze pewien.

W kolejce do przebudowy czekają ulice: Panoramiczna, Silniczna, Seminaryjska i Żeromskiego.

Prace rozpoczną się w tym roku a cały projekt remontu 13 ulic ma być zrealizowany zgodnie z umową do września 2025 roku. Koszt modernizacji to 70, 5 miliona złotych, z czego 62 miliony złotych zostanie pokryte z rządowego programu Polski Ład.

Zobaczcie na zdjęciach, gdzie w Kielcach trwają remonty dróg:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto