W Kielcach rozegrano mistrzostwa w... rozwiązywaniu krzyżówek

Najlepsi krzyżówkowicze w Polsce spotkali się w sobotę, 29 czerwca w Kielcach na drugich Mistrzostwach Kielc w szaradziarstwie. Wygrał zawodnik z Warszawy.

II Mistrzostwa Kielc w szaradziarstwie odbyły się w Klubie Wojskowym przy ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Na czym polegają mistrzostwa w szaradziarstwie? Najprościej mówiąc: na rozwiązywaniu krzyżówek. I to nie tylko krzyżówek panoramicznych, ale także innych odmian, takich jak: psotka, swatka, jolka czy "z przymrużeniem oka". W kieleckich mistrzostwach wzięło udział 42 zawodników, którzy musieli zmierzyć się z 45 zadaniami. Mieli na to 100 minut.

Ich pracę oceniała trzyosobowa komisja. Zawodnicy zjechali z całej Polski. Byli oczywiście przedstawiciele Kielc i regionu świętokrzyskiego, ale na liście można było też zobaczyć zawodników z całej Polski. Mistrzem kieleckiego turnieju został Dawid Kupiec z Warszawy, który w nagrodę otrzymał aparat fotograficzny. Drugie miejsce zajął Paweł Kustroń z Krakowa, a trzecie Stanisław Wójtowicz z miejscowości Prace Duże. Puchar dla najlepszego kielczanina odebrał Robert Kopacz.

Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi, książkami i gadżetami.