Utrudnienia na ulicy Zagnańskiej w Kielcach. Rozpoczyna się remont kolejnego odcinka. Będą dwa wahadła

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Od środy, 3 listopada rozpocznie się przebudowa ulicy Zagnańskiej w Kielcach, od Witosa do granic miasta. W związku z tym kierowców czekają duże utrudnienia, bo  zmieni się organizacja ruchu i pojawią się wahadła.
Od środy, 3 listopada rozpocznie się przebudowa ulicy Zagnańskiej w Kielcach, od Witosa do granic miasta. W związku z tym kierowców czekają duże utrudnienia, bo zmieni się organizacja ruchu i pojawią się wahadła. Archiwum
Udostępnij:
W środę, 3 listopada rozpoczęła się przebudowa ulicy Zagnańskiej w Kielcach, od Witosa do granic miasta. W związku z tym kierowców czekają duże utrudnienia, bo zmieniła się organizacja ruchu i pojawiły się wahadła.

Utrudnienia na ulicy Zagnańskiej

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że na fragmencie ulicy Zagnańskiej od granicy miasta do skrzyżowania z ulicą Peryferyjną, na dwóch odcinkach o długości około 200 metrów zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Będzie on sterowany sygnalizacją świetlną.

Na odcinku ulicy Zagnańskiej, od skrzyżowania z Peryferyjną do skrzyżowania z Witosa i Morawickiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy. Przejazd w przeciwną stronę odbywał się będzie ulicą Witosa i Peryferyjną.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.

Jak zmieni się ulica Zagnańska?

W ramach inwestycji kompleksowo przebudowany zostanie odcinek ulicy Zagnańskiej o długości około 1400 metrów. Droga pozostanie jednojezdniowa, ale szersza niż obecnie. Będą na niej dwa pasy ruchu ogólnego w przeciwnych kierunkach oraz po środku pas wielofunkcyjny, na którym zaprojektowano lewoskręty do posesji.

Przebudowane zostaną skrzyżowania Zagnańskiej z ulicą Peryferyjną oraz Stare Sieje.
Powstanie też 6 zatok autobusowych oraz pętla dla autobusów przy areszcie śledczym, gdzie zostaną wybudowane 44 stanowiska postojowe dla samochodów osobowych (w tym 3 dla pojazdów osób niepełnosprawnych).

W ramach inwestycji zostaną wybudowane obustronne chodniki oraz droga dla rowerów po stronie zachodniej na całym odcinku oraz po stronie wschodniej pomiędzy skrzyżowaniami ulicy Zagnańskiej z Peryferyjną i Stare Sieje.

Powstanie nowe oświetlenie uliczne. Projekt zakłada budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę innych sieci między innymi gazowej, elektrycznej, teletechnicznej. Przewidziano budowę oczyszczalni wód deszczowych.

Zgodnie z zawartą umową prace mają potrwać do końca czerwca 2022 roku, ale zakładano, że miały się rozpocząć w lipcu. Są opóźnione o około 3 miesiące - nie z winy wykonawcy, więc prawdopodobnie wystąpi on o przedłużenie terminu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie