Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Urzędnicy przenieśli dzieciaki w magiczny świat KRUSikowa. Okazali sie swietnymi aktorami (WIDEO, ZDJĘCIA)

Paulina Baran
Paulina Baran
"Aktorzy" z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach przestrzegali dzieciaki, żeby nie wkładały raczek w niebezpieczne miejsca.
"Aktorzy" z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach przestrzegali dzieciaki, żeby nie wkładały raczek w niebezpieczne miejsca. Aleksander Piekarski
Brawurowo zaprezentowali się pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podczas środowej akcji „Echa Dnia” Pierwszaki w galerii Korona w Kielcach.

W środę 2 października w galerii Korona w Kielcach zainaugurowaliśmy akcję Pierwszaki. Jak co roku pięknymi umiejętnościami aktorskimi, ale i pedagogicznymi wykazali się przedstawiciele Regionalnej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach.

Urzędnicy przygotowali dla dzieciaków przedstawienie, w którym pokazali, jak być bezpiecznym w gospodarstwie rolnym. W spektaklu wystąpiły pracownice KRUS: Anna Kaniszewska, która wcieliła się w rolę bączka, Arleta Bracha, która była narratorem i Beata Kwiecień odgrywająca rolę pszczółki. Pracownicy zaprezentowali spektakl ,,KRUSikowo” omawiający kwestie bezpieczeństwa w domu oraz w gospodarstwie rolnym.

Akcja opowiadania dzieje się w wiosce KRUSikowo, gdzie bohaterowie - pszczółka i niesforny bączek, napotykają na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Żadna z przygód naszych bohaterów nie jest przypadkowa, każda scena uczy dzieci, jak należy bezpiecznie zachowywać się przebywając na wsi. Celem wystawiania takich "spektakli" jest poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych, ze szczególnym uwzględnianiem zapobiegania wypadkom, których uczestnikami są najczęściej dzieci. Różnorodne przykłady oraz ocena właściwego i niewłaściwego postępowania bohaterów w czasie codziennych zajęć w gospodarstwie, służyły promowaniu pozytywnych zachowań dzieciaków podczas prac w gospodarstwach rolnych.

Skąd wziął się pomysł na takie spektakle? Tadeusz Jakubowski, dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach zdradził nam, że trzy lata temu razem z pracownikami stwierdził, że nauka dzieci nie polega tylko na wykładach, ale najlepszym sposobem na dotarcie do najmłodszych jest dla nich zabawa.
- Stwierdziliśmy, że musimy napisać teksy dla dzieci i zrobić jakieś przedstawienie. Wymyśliliśmy sobie pszczółkę i bączka ponieważ, mają ostrzegawcze, żółto- czarne barwy. Wspólnymi siłami napisaliśmy teksty o tym, jak bezpiecznie zachowywać się przede wszystkim w gospodarstwie rolnym. Powoli, powoli i powstał spektakl, który odgrywają pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - mówił dyrektor. Dodał, że urzędnicy - "aktorzy" jeżdżą po szkołach Województwa Świętokrzyskiego, żeby przez zabawę nauczyć dzieciaki najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Jak dobrze znasz kuchnię polską?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto