Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica Paderewskiego w Kielcach. Zobaczcie unikatowe, archiwalne zdjęcia

TT
Dziś jest jedną z głównych arterii miasta. Jak kiedyś wyglądała ulica Ignacego Paderewskiego? Przez długi okres znajdowały się na niej siedziby wielu instytucji. W II Rzeczypospolitej Polskiej na tej ulicy (wówczas Ferdinanda Focha) był posterunek Policji Państwowej, a w okresie II wojny światowej – Gestapo. Po 1945 roku na ulicy Paderewskiego (poniemieckiej okupacji ulicy Buczka) urzędował komunistyczny aparat bezpieczeństwa i sowieckie NKWD (1945 – 1947), a później także „ludowe” Wojsko Polskie i Milicja Obywatelska.

Na zdjęciu ulica Paderewskiego (wtedy Buczka) w 1969 roku. Widok od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza w kierunku północnym.

>>> ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH
Dziś jest jedną z głównych arterii miasta. Jak kiedyś wyglądała ulica Ignacego Paderewskiego? Przez długi okres znajdowały się na niej siedziby wielu instytucji. W II Rzeczypospolitej Polskiej na tej ulicy (wówczas Ferdinanda Focha) był posterunek Policji Państwowej, a w okresie II wojny światowej – Gestapo. Po 1945 roku na ulicy Paderewskiego (poniemieckiej okupacji ulicy Buczka) urzędował komunistyczny aparat bezpieczeństwa i sowieckie NKWD (1945 – 1947), a później także „ludowe” Wojsko Polskie i Milicja Obywatelska. Na zdjęciu ulica Paderewskiego (wtedy Buczka) w 1969 roku. Widok od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza w kierunku północnym. >>> ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH Kieleckie Inwestycje
od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto