Ulica Cicha w Kielcach stała się po remoncie urokliwym zakątkiem. Są stylizowane lampy. Zobaczcie zdjęcia i film

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Ulica Cicha w Kielcach staje się urokliwym zakątkiem w centrum Kielc, zarówno w dzień, jak i w nocy. Remont zmierza do końca. Pojawiły się już stylizowane na przedwojenne, eleganckie  latarnie, które nadadzą klimat temu miejscu.
Ulica Cicha w Kielcach staje się urokliwym zakątkiem w centrum Kielc, zarówno w dzień, jak i w nocy. Remont zmierza do końca. Pojawiły się już stylizowane na przedwojenne, eleganckie latarnie, które nadadzą klimat temu miejscu. Dawid Łukasik
Udostępnij:
Ulica Cicha w Kielcach staje się urokliwym zakątkiem w centrum Kielc, zarówno w dzień, jak i w nocy. Remont zmierza do końca. Pojawiły się już stylizowane na przedwojenne, eleganckie latarnie, które nadadzą klimat temu miejscu. Zobaczcie galerię zdjęć.

Ulica Cicha w Kielcach po remoncie

Zaniedbana ulica Cicha, z dziurawą nawierzchnią to już wspomnienie. Starą, gruntową nawierzchnię z fragmentami kocich łbów zastąpiły eleganckie, kamienne płyty, które będą służyć zarówno pieszym jak i samochodom. Aby zachować dawny charakter ulicy wykorzystano też starą kostkę brukową, która ma przypominać o historycznej nawierzchni. Ułożono z niej pas po zachodniej stronie drogi.

Pod nawierzchnią ukryto kanalizację deszczową, więc skończy się zalewanie drogi przez wodę opadową i skakanie pieszych przez kałuże.

Ulica przed remontem nie była oświetlona, a teraz zamontowano trzy stylizowane na czasy przedwojenne latarnie, które dodadzą jej uroku w dzień i w nocy.

Przebudowano połączenie ulicy Cichej z aleją IX Wieków Kielc. Wybudowano nowe eleganckie schody, a teren przy nich ozdobi nowa zieleń. Powstała też pochylnia, która umożliwi osobom niepełnosprawnym czy z dziećmi w wózkach pokonać to skrzyżowanie położone na skarpie.

Na ulicy są zaplanowane elementy małej architektury. Ustawionych zostanie siedem ławek, sześć kwietników i kosze na śmieci.

Prace drogowe są zakończone, z ulicy można już korzystać - wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Do wykonania została mała architektura, czyli ustawienie kwietników, ławek i koszy na śmieci oraz zamontowanie szklanych barier przy pochylni, których dostawa się opóźniła.

Ulica ma charakter ciągu pieszo – jezdnego, więc nie ma wydzielonego chodnika i jezdni. Ruch samochodowy będzie dopuszczony, ale nie będzie możliwości parkowania.

Remont miał się zakończyć w listopadzie 2021 roku ale został przedłużony do marca 2022 roku.

Zobaczcie galerię zdjęć z nowej ulicy Cichej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jorg Vetter
Skrzydło !!! A może tak pochwalisz się MIERNOTO stanem kieleckich jezdni? Za taki stan rzeczy powinniście siedzieć w więzieniach, a wy jeszcze kanalie kasę w postaci pensji bierzecie. Ludzie wydają pieniądze na uszkodzenia powstałe w samochodach przez waszą niekompetencję i inne takie.
K
Krystyna z Rynku
dobrze ale, ten kanał z pochylnią jest nie do przyjęcia,

i ta kamienica na zatyłkach.....
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie