Polecamy

Terytorialsi złożyli przysięgę w Kielcach. Były całe rodziny i przedstawiciele władz  [ZDJĘCIA] © Dawid Łukasik
[1/81]

Terytorialsi złożyli przysięgę w Kielcach. Były całe rodziny i przedstawiciele władz [ZDJĘCIA]

Ponad 40 żołnierzy z 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło w niedzielę, 20 października, w Kielcach przysięgę wojskową. To było duże wydarzenie w mieście i regionie z udziałem rodzin i wielu gości. ZOBACZCIE NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>>Uroczystości poprzedziła msza święta w kościele garnizonowym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kielcach. Następnie żołnierze przemaszerowali na plac Piłsudskiego, gdzie w południe złożyli przysięgę wojskową na sztandar. Na uroczystości obecne były rodziny i znajomi żołnierzy, duchowni, przedstawiciele władz samorządów lokalnych oraz stowarzyszeń kombatanckich ziemi świętokrzyskiej.

Niedzielna uroczystość była już czwartą w tym roku przysięgą świętokrzyskich terytorialsów. Wcześniej żołnierze ochotnicy odbyli szkolenie podstawowe, podczas którego byli szkoleni na terenie poligonu wojskowego z różnych elementów sztuki wojskowej, przede wszystkim z bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią, taktyki, z pierwszej pomocy, z podstawowej wiedzy, jaką każdy żołnierz powinien posiadać, czyli powinien znać wszystkie regulaminy, wszystkie przepisy, które żołnierzy obowiązują. Oczywiście uczyli się także musztry.

Przypomnijmy. Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady OT jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. W jej szeregach służy już ponad 900 żołnierzy. W kraju - ponad 23 tysiące żołnierzy. Według założeń, do końca bieżącego roku w WOT ma być 26 tysięcy żołnierzy.
Ponad 40 żołnierzy z 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło w niedzielę, 20 października, w Kielcach przysięgę wojskową. To było duże wydarzenie w mieście i regionie z udziałem rodzin i wielu gości.

Najnowsze wiadomości

reklama