Sukcesy zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego

mbf
Dorze spisali się zawodnicy BKL Bełchatów na zawodach w Spale i Toruniu
Dorze spisali się zawodnicy BKL Bełchatów na zawodach w Spale i Toruniu BKL
Świetnie spisali się młodzi zawodnicy z Bełchatowskiego Klubu lekkoatletycznego podczas zawodów w których startowali w styczniu 2023

Sukcesy zawodników BKL

Bili rekordy, poprawiali życiowe wyniki, zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego mają na koncie kolejne sukcesy.

Mowa o podopiecznych trenerów Łukasza Mantyka i Agnieszki Morawiec z BK, którzy w ostatnim czasie wzięli udział w wojewódzkich zmaganiach w Spale.

Świetnie poradziła sobie tam Alicja Morawiec, która w eliminacjach w biegu na 60m uzyskała najlepszy wynik w Polsce w swoim roczniku (2009) - 8,07s. W finale bełchatowianka ostatecznie zajęła drugie miejsce, z czasem 8,17s. Zawodniczka zajęła też piątą lokatę w skoku w dal z wynikiem 4,49m.

Wspaniały debiut ma za sobą Adrianna Górny w nowej dla niej konkurencji - wieloskoku. Ada zajęła czwarte miejsce z wynikiem 9,45m. zawodniczka skakała też w dal i tu ustanowiła swój rekord życiowy - 4,58m i również zajęła 4 miejsce.

Piąte miejsce zajęła Alicja Sinkiewicz w biegu na 300m. Uzyskała jednak nieco gorszy wynik od swojego rekordu życiowego, który ustanowiła tydzień wcześniej w Toruniu.

Nowy rekord życiowy w biegu na 200m ustanowił Dawid Tatara, który startował w Mityngu Ogólnopolskim w Toruniu.
Odcinek 200m pokonał w czasie 21,66s Jego wynik jest drugim rezultatem w kraju w kategorii U20.

W mityngu ogólnopolskim sprawdzali się też juniorzy. Leonard Bandos w biegu na 1000m ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 2:53,59.

Dawid Tatara natomiast świetnie spisał się w eliminacjach na 60m uzyskując 6,89s. To trzeci czas w Polsce w kategorii U20.

Dobrze spisali się również młodsi zawodnicy BKL. Najlepszy wynik osiągnął Jakub Frysz, który w finale biegu na 60m zajął trzecie miejsce z czasem 8,61 (el. 8,54 PB).

Na tym samym dystansie sił próbował też Michał Przybylski, który, jak mówią trenerzy, debiutował na tym dystansie z czasem 9.14.

- W damskim finale stanęła na starcie Aleksandra Jasińska, która również na tych zawodach pobiegła najszybciej w życiu zajmując ostatecznie 5 miejsce z czasem 8,78 - dodaje Agnieszka Morawiec.