Ruszył sezon na jagodzianki. Gdzie zjemy najlepsze w Kielcach? [PRZEGLĄD, CENY]

Monika Kluzek
Monika Kluzek

Wideo

Zobacz galerię (8 zdjęć)
Sezon jagodowy trwa w najlepsze. Z owocowych dobrodziejstw natury pełnymi garściami czerpią cukiernie, które ruszyły już z produkcją pysznych jagodzianek. Chętnych na jagodowe przysmaki nie brakuje. Ile trzeba zapłacić za taką przyjemność? Sprawdziliśmy ceny jagodzianek w kieleckich cukierniach.

Trudno wyobrazić sobie lato bez jagodzianek. Te słodkie bułki drożdżowe z nadzieniem z jagód są kwintesencją wakacyjnego smaku, to w tym czasie smakują najlepiej. W pozostałej części roku nadal można się nimi zajadać, ale należy pamiętać, że ciasto najczęściej nadziane jest wtedy nadzieniem z dżemu z jagód lub marmolady.

Jagodzianki to słodkie bułeczki wypełnione nadzieniem z prawdziwych jagód. Tradycja ich wypiekania pochodzi ze wschodniego Mazowsza. Wypiekane były zazwyczaj przy okazji odpustów parafialnych.

Jaki jest sekret najlepszych jagodzianek?

- Przede wszystkim stawiamy na najwyższej jakości składniki, dzięki czemu jagodzianki są pyszne. W naszej cukierni pieczemy jagodzianki na bieżąco, więc klienci dostają je świeże i jeszcze ciepłe. Ostatnia partia wychodzi o godzinie 18, więc spokojnie można do nas wstąpić jeszcze po pracy i zjeść wyjątkowo smaczną i ciepłą jagodziankę - mówi Monika Zarębska z cukierni Świat Słodyczy w Kielcach.

Kieleckie cukiernie ruszyły już z produkcją tych pysznych wypieków. Gdzie i w jakich cenach można je kupić? Zobaczcie

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
10 lipca, 7:56, Karolina:

Za 8 złotych to ja sobie kupię pół litra prawdziwych leśnych jagód !

Pytanie : ile takich jagód jest w jednej bułce tych renomowanych cukierni ?

K
Karolina
Za 8 złotych to ja sobie kupię pół litra prawdziwych leśnych jagód !
K
Karolina
Za 8 złotych to ja kupię sobie pół litra prawdziwych leśnych jagód !
Dodaj ogłoszenie