Przegląd prasy z tygodnia 26.03.2023. Co działo się w Kielcach. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 19.03 do 25.03.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 19.03 do 25.03.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Kielc, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.03 a 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „10 tenorów w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. To było niezwykłe widowisko. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Kielce, 26.03.2023. 19.03 - 25.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 10 tenorów w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. To było niezwykłe widowisko. Zobacz zdjęcia

Wspaniałe muzyczne widowisko miało miejsce w sobotę, 25 marca, w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Na scenie wystąpiło 10 tenorów. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Europoseł Dominik Tarczyński spotkał się z mieszkańcami Kielc. "Przed wami wybór między konkretami a pustką". Zobacz zdjęcia

W sobotę, 25 marca, w ramach kampanii Prawa i Sprawiedliwości "Przyszłość to Polska" w Kieleckim Centrum Kultury z mieszkańcami spotkał się europoseł Dominik Tarczyński. Głównym tematem były jesienne wybory parlamentarne. Ludzi było tak wielu, że zabrakło miejsc siedzących.

📢 Remont ulicy Wojska Polskiego w Kielcach jest bardzo zaawansowany. Te zdjęcia robią wrażenie

Gigantyczne wykopy powstały podczas remontu ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Całość tworzy niesamowity widok. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z terenu prac.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.03.2023: 19.03-25.03.2023 Kielce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Kielcach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Słynny szpitalik dziecięcy przy Langiewicza w Kielcach zamienia się w gruzy. Zobaczcie najnowsze zdjęcia

Pod koniec stycznia tego roku ruszyło wyburzanie dawnego szpitalika dziecięcego przy ulicy Langiewicza w Kielcach. Mamy najnowsze zdjęcia z placu, gdzie trwa rozbiórka. Zobaczcie.

📢 Niesamowite widoki z komina Elektrociepłowni w Kielcach. Zobacz zdjęcia

Zbigniew Duda, szef kieleckiej Elektrociepłowni, pokazał niezwykłe zdjęcia ze szczytu komina w Kielcach. Widok na całe miasto i część regionu zapiera dech w piersiach.

📢 Mistrzowie parkowania w Kielcach. TOP 20 szokujących przykładów z marca 2023 roku. Zobaczcie jak parkują kierowcy w Kielcach

Mistrzowie parkowania w Kielcach to materiał tworzony przez naszą redakcję od lat. Ostatni ponownie wzbudził ogromne zainteresowanie, mnóstwo osób zdecydowało się pokazać auta, które utrudniają życie innym kierowcom albo pieszym. Zobaczcie nowe zdjęcia w naszej galerii. Dziękujemy naszym Czytelnikom za przesłanie zdjęć. Wciąż można to robić na Facebook'u lub na nasz adres e-mail.

📢 Znani absolwenci Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach. Wśród nich ksiądz biskup, liczni sportowcy i politycy

Zespół Szkół Mechanicznych przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach, to jedna z najpopularniejszych szkół ponadpodstawowych w województwie świętokrzyskim. W obecnym roku, do placówki uczęszcza grubo ponad 1000 uczniów. Mury, liczącej kilkadziesiąt lat tradycji szkoły, opuściło w tym czasie tysiące absolwentów. Wśród nich są osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się dla regionu i naszego kraju. W piątek 24 marca obchodzono Święto Szkoły, z tej okazji przedstawiamy sylwetki znanych absolwentów kieleckiego "Mechanika". Wśród nich jest ksiądz biskup, politycy, samorządowcy oraz wielu sportowców.

📢 Międzynarodowy Dzień Gofra. Gdzie w Kielcach kupimy ten przysmak? Zobacz zdjęcia

W sobotę, 25 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra. Przysmak ten podbił już cały świat. W Kielcach świeże gofry zjemy w objazdowych food truckach, ale pewno znajdziemy je też w regularnym menu wielu kawiarni czy cukierni. zobaczcie, gdzie w Kielcach zjemy pyszne gofry.

📢 Kultowy lokal przy Staszica w Kielcach działa od 40 lat. Zjemy tu pyszne gofry. Jaki jest ich sekret? Zobacz film

W sobotę, 25 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra. Przysmak ten podbił już cały świat. W samych Kielcach znajdziemy mnóstwo miejsc serwujących gorące gofry z doskonałymi dodatkami. Jednym z nich jest kultowy lokal „Mała Gastronomia” z czerwonym daszkiem przy ulicy Staszica. Działa on tu już od 40 lat i karmi całe pokolenia. Zapytaliśmy więc, jaki jest przepis na idealnego gofra.

📢 Jazda po chodniku na Rynku w Kielcach. Zobacz wyczyny kierowcy na filmie

Film z wyczynami kierowcy (należącego do jednej z firm zajmujących się przewozem osób), który jeździł po chodniku na Rynku w Kielcach, pojawił się w nocy z czwartku na piątek w internecie. Zobacz wideo

📢 Piękne święto Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach. Uczniowie ślubowali w wojskowych mundurach. Było wielu znanych absolwentów. Zdjęcia

Wielkie święto przeżywali uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach. W piątek, 24 marca na placu szkolnym odbyło się uroczyste Święto Szkoły, połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych, w tym klas mundurowych. Oprócz ślubowania, odbyła się także wojskowa defilada oraz występ artystyczny. Młodzież zrobiła wrażenie na przybyłych gościach, wśród których pojawił się między innymi biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Floczyk, który również jest absolwentem szkoły.

📢 Prawdziwe skarby na targu w Kielcach. Porcelana, zabawki i starocie dla kolekcjonerów. Zobacz zdjęcia

Zadziwiające, co można kupić na targowisku w Kielcach. Są gadżety i ciekawostki dla kolekcjonerów, duży wybór porcelany i zabawek oraz starocie, które pamiętają czasy sprzed wielu lat. Zobaczcie, co wypatrzył nasz reporter w dzień targowy w piątek, 24 marca.

📢 Wielka zbiórka ubrań w Galerii Echo w Kielcach. Wyczyść swoja szafę i zdobądź zniżkę na kolejne zakupy. Zobacz zdjęcia

Ruszyła weekendowa zbiórka odzieży „Nie nosisz, do Echa przynosisz”. W piątek i sobotę, 24-25 marca, do Galerii Echo w Kielcach można przynieść swoje ubrania – nowe lub używane w dobrym stanie – i wymienić je na zniżkę do sklepów 4F oraz Outhorn. To dobry sposób na wyczyszczenie swojej szafy na wiosnę oraz wsparcie potrzebujących.

📢 Akcja policji w mieszkaniu w Kielcach. Narkotyki w przedpokoju: w szafce był słoik i zawiniątka z suszem

Około 50 gramów zielonego suszu wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana kieleccy policjanci znaleźli podczas przeszukania mieszkania 23-letniego mężczyzny na osiedlu Barwinek w Kielcach. Narkotyki w słoiku i zawiniątkach z folii aluminiowej były schowane w szafie w przedpokoju.

📢 Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych. Jak powstają? Sprawdziliśmy w kultowej kieleckiej lodziarni "Lody ze Złotej". Zobacz film i zdjęcia

Lody, chociaż niezwykle zimne, mogą być dobrym sposobem na poprawę humoru o każdej porze roku. W piątek, 24 marca obchodzimy Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych, toteż postanowiliśmy sprawdzić czym różnią się owe rękodzielnicze słodkości od zwykłych. O tym który mroźny deser zasługuje na miano rzemieślniczego opowiedział Janusz Poniewierski z "Lodów ze Złotej". Zobacz film i zdjęcia.

📢 Pierwszy apartamentowiec w Dzielnicy Kielczanka w Kielcach prawie na półmetku. Zobacz wizualizacje

W miejscu dawnego zakładu produkującego słodycze „Kielczanka”, między Aleją Solidarności a ulicą Górną w Kielcach powstaje nowe osiedle mieszkaniowe. Widać już jeden z pięciu zaplanowanych apartamentowców.

📢 Konserwator zabytków wystraszył dewelopera i nie doszło do sprzedaży gmachu przy ulicy Ogrodowej w Kielcach. Będzie nowy zabytek? Zdjęcia

Czy budynek przy ulicy Ogrodowej 11 w Kielcach, w którym mieściła się dawna siedziba szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zostanie objęty ochroną przez konserwatora zabytków, co utrudni jego sprzedaż i zagospodarowania? Dlaczego dopiero kilka dni przed licytacją prawie 100-letnim gmachem zainteresowały się służby konserwatorskie?

📢 Grasujący po Kielcach grafficiarz "Dider" stanął przed sądem. Grozi mu więzienie. Zobacz film i zdjęcia

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi grafficiarzowi "Diderowi", który zniszczył kilkadziesiąt elewacji budynków w centrum Kielc. Szkody jakich dokonał są o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Mężczyzna stanął przed sądem, a wyrok zapadnie już w przeciągu miesiąca. Zobaczcie zdjęcia oraz film.

📢 Gigantyczne korki w centrum Kielc. Przez wyłączaną sygnalizację. Utrudnienia potrwają ponad dwa tygodnie. Zobacz zdjęcia

Gigantyczne korki tworzą się w centrum Kielc w związku wyłączaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu alei IX Wieków Kielc i ulic Nowy Świat i Pelca. Jest ono w trakcie przebudowy i trudnienia dla pieszych i kierowców mogą potrwać aż do 10 kwietnia.

📢 Budowa Teatru Żeromskiego w Kielcach jest mocno zaawansowana. Oprócz dużej sceny, powstanie mała scena, sala prób i kawiarnia

Budowa Teatru imienia Stefana Żeromskiego przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Kielcach jest już mocno zaawansowana. Wszystkie budynki tworzące stary-nowy teatr są wykonane w blisko 90% w stanie surowym. Najwięcej pracy zostało jeszcze przy budowie dużej sceny i jej zaplecza. "Serce teatru" powstaje w miejscu dawnej sceny, powiększonej o dokupioną kamienicę. Jak mówił podczas czwartkowej konferencji na budowie, dyrektor Michał Kotański, termin zakończenia prac jak na razie nie jest zagrożony.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie