Przegląd lutego 2020 w Kielcach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Kielc czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Kielc czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Kielc najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „RSO Świętokrzyskie 02.03.2020 20:04, Utrudnienie na DK 74; m.Smyków.”?

Przegląd lutego 2020 w Kielcach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 RSO Świętokrzyskie 02.03.2020 20:04, Utrudnienie na DK 74; m.Smyków.

Utrudnienie na DK 74; Kielce-Piotrków Tryb; m.Smyków; zderzenie pojazdów; zablokowany pas ruchu na Piotrków; ruch wahadłowy; potrwa do ok godz 23.30

📢 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym w Kielcach - CZĘŚĆ 2. Byliście? Odnajdźcie się na zdjęciach

Prawie 800 osób wystartowało w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym w Kielcach w sobotę, 29 lutego. Na dłuższym dystansie 10 kilometrów rywalizowało 616 osób, a na 1963 metry - 150 osób.

📢 Prawie 800 osób uczestniczyło w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym w Kielcach. Startowałeś? SZUKAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH

Prawie 800 osób wystartowało w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym w Kielcach. Na dłuższym dystansie 10 kilometrów rywalizowało 616 osób, a na 1963 metry - 150 osób.

Rywalizacja była niezwykle emocjonująca. Zwycięzca biegu na 10 kilometrów - Aleksander Dragan z Kielc uzyskał bardzo dobry wynik - 31 minut i 37 sekund. Drugie miejsce zajął Tomasz Biskupski z Sukowa, a trzecie Sebastian Łukasiewicz z Miedzianej Góry. Wśród kobiet najszybsza była Julia Szymkiewicz z Kozłowa, reprezentująca Woźniak Running Team, której ma mecie kibicowali mama i trener Łukasz Woźniak ze Strawczyna.

W biegu tym wystartowali między innymi Grzegorz Sowiński, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach, były znany kolarz, mistrz Polski Mariusz Witecki, organizatorka znanych imprez sportowo-rekreacyjnych, instruktorka fitness Wioleta Jończyk. Na mecie medale wręczał między innymi Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.

Organizatorami biegu byli Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta w Kielcach przy wsparciu stowarzyszenia SieBiega.

Prasówka luty Kielce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Kielc. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rodzinny dom słynnego aktora Wiesława Gołasa w Kielcach jest stertą gruzu i desek! Jak do tego doszło? Czy to się zmieni? (WIDEO, ZDJĘCIA)

Po kieleckim domu słynnego aktora Wiesława Gołasa została sterta desek, gruzu i Śmieci. W ostatnich dniach rozgorzała jednak dyskusja jak wykorzystać fakt, że wybitny, zbliżający się do 90-tki aktor był związany z Kielcami. Proponowano nawet odbudowanie domu i wyświetlanie tu filmów, w których Gołas grał.

📢 Konflikt przy ulicy Diamentowej w Kielcach. Ktoś nielegalnie posadził drzewa? (ZDJĘCIA)

  • Właściciel posesji przy ulicy Diamentowej w Kielcach zajął nielegalnie część pasa drogowego, posadził drzewa i ulokował kamienie, żeby nikt nie parkował mu pod oknami- zaalarmował nas internauta. Poprosiliśmy Straż Miejską o sprawdzenie, kto ma rację w tym konflikcie.

📢 Pół tysiąca dzieci na inauguracji I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka w Hali Legionów w Kielcach (ZDJĘCIA)

Pół tysiąca przedszkolaków z Kielc rywalizowało w czwartek w Hali Legionów podczas inauguracji I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka organizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

📢 Kielecka szkoła podstawowa numer 25 odwołała zajęcia. Rodzice obawiają się koronawirusa [WIDEO]

Wyjątkowe środki bezpieczeństwa w obawie przed koronawirusem już teraz zastosowali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej numer 25 w Kielcach. Ich dzieci zrezygnowały z zajęć, które zorganizowano dla nich w Targach Kielce.

📢 Kultowy basen przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach czeka wielka inwestycja. Zobacz, co będzie zrobione (WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA)

Budowa parku wodnego dla dzieci, wrotkowiska, lodowiska, modernizacja dwóch basenów i montaż w nich instalacji do podgrzewania wody, tak zmieni się kultowy kompleks sportowy przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Projekt wart blisko 20 milionów złotych jest gotowy od kilku lat, ale otwierają się szanse na pozyskanie pieniędzy.

📢 Świętokrzyska Victoria - kulisy. Zobacz kto był na gali (ZDJĘCIA)

We wtorek w Kielcach odbyła się gala “Świętokrzyska Victoria”. Trzy główne statuetki trafiły do: miasta i gminy Chęciny, firmy PGE Energia Ciepła - Oddział Elektrociepłownia w Kielcach oraz Stanisława Rupniewskiego, szefa Forum Gospodarczego, prezesa firmy Supon. W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach było wiele ważnych gości. Zobaczcie co działo się za kulisami imprezy.

📢 Mieszkańcy Kielc mogą dostać mieszkanie jak je... wyremontują na swój koszt (ZDJĘCIA)

Aż 100 mieszkań należących do Urzędu Miasta w Kielcach stoi pustych i nie wiadomo, kiedy lokatorzy wprowadzą się do nich. Dlaczego tak się dzieje, skoro ponad tysiąc rodzin nie ma, gdzie mieszkać albo żyje w bardzo trudnych warunkach i czeka od lat na lokal od miasta?

📢 Huragan Julia spustoszył Kielce. Zobacz zniszczenia (ZDJĘCIA)

Huragan Julia jaki szalał nad Kielcami od niedzielnego wieczoru. Największe zniszczenia to zerwany dach i elewacja wieżowca przy Chęcińskiej oraz kilkanaście samochodów. To jednak nie wszystko. Silne podmuchy wiatru zniszczyły mnóstwo konstrukcji reklamowych. Wiele banerów zostało porwanych, konstrukcje pogięte i powywracane.

Na kolejnych slajdach zobaczcie Kielce po przejściu Julii...

📢 Dziwne kartki na tablicy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Kielcach. Ktoś chce skonfliktować załogę?

Wielu kierowców zatrudnionych w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Kielcach ma dość konfliktu z Urzędem Miasta i jak to określają "wystawiania załogi na śmieszność". W siedzibie firmy pojawiły się na tablicy ogłoszeń kartki, odręcznie napisane wzywające zarząd i związków firmy do opamiętania się.

📢 STALKERZY poszukiwani przez policję. Listy gończe LUTY 2020 [ZDJĘCIA, NAZWISKA]

Stalking to obsesyjne nękanie drugiej osoby. Sprawcy piszą, dzwonią i śledzą swoje ofiary, wywołując w nich poczucie zagrożenia. Natarczywe SMS-y, e-maile z pogróżkami, plotki rozsyłane po portalach społecznościowych lub za pomocą komunikatorów internetowych mogą zniszczyć wielu osobom życie, a nawet doprowadzić do tragedii. Według kodeksu karnego, stalking to przestępstwo, za którego popełnienie grozi kara do 3 lat więzienia. A jeśli jego następstwem jest targnięcie się ofiary na swoje życie - do lat 10. Zobaczcie stalkerów, których obecnie szuka policja. Zdjęcia i nazwiska poszukiwanych znajdziecie, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy można przechodzić za pomocą strzałek lub gestów. Jeśli ich znacie, widzieliście lub wiecie cokolwiek na ich temat, skontaktujcie się z policją!

📢 Wiatr zerwał dach z bloku przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach [ZDJĘCIA]

📢 Czołowe zderzenie w Kielcach. Do szpitala trafiły trzy osoby

Do groźnego wypadku doszło w niedzielny wieczór w Kielcach. Czołowo zderzyły się dwa auta. Trzy osoby trafiły do szpitala. Ulica Radomska jest całkowicie zablokowana.

📢 Świętokrzyskie VIP-y na balu przebierańców. Rozpoznasz? [ZDJĘCIA]

📢 Doda w Filharmonii Świętokrzyskiej. Na scenie były orkiestra, wizualizacje i pirotechnika [ZDJĘCIA]

📢 Zderzenie dwóch samochodów na ruchliwym kieleckim skrzyżowaniu. Jedna osoba odwieziona do szpitala [ZDJĘCIA]

📢 Wspaniały Bal Charytatywny "Włącz Serce" już po raz czwarty odbył się w Kielcach. Pomogli choremu Wojtusiowi [ZDJĘCIA, wideo]

Już po raz czwarty w Studenckim Klubie WSPAK w Kielcach odbył się Bal Charytatywny „Włącz Serce”. Wszelkie środki zgromadzone w trakcie licytacji oraz z biletów wejściowych zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Wojtusia Borkowskiego, podopiecznego fundacji Avalon.

Wojtuś Borkowski urodził się 4 września 2018 roku z zespołem Goldenhara. Wojtuś nie ma jednego uszka, ma poważny niedorozwój twarzoczaszki, rozszczep ust i powieki, a także wadę układu moczowego. W prawym oczku ma skórzaka i dermoida.

  • W dniu swoich narodzin Wojtuś rozpoczął długą i niełatwą drogę do zdrowia, a my chcemy go w tym wspomóc. Państwo również mogą pomóc Małemu Wojownikowi w walce o lepsze jutro - mówiła rzecznik prasowy tego wydarzenia Katarzyna Antosz.

Dodajmy, że jednym z patronów medialnych wydarzenia było „Echo Dnia”.

📢 Krwawy finał awantury z nożem w mieszkaniu na kieleckim Czarnowie. Mężczyzna ranny, kobieta za kratami. Miała 2,5 promila alkoholu

Do awantury z krwawym finałem doszło w sobotę późnym wieczorem w jednym z mieszkań na kieleckim osiedlu Czarnów. W rezultacie na stół operacyjny trafił 42-letni mężczyzna. Jego partnerka noc spędziła w celi w komendzie policji.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3