Polecamy

Prawie 900 osób rywalizowało w Kielcach w Biegu Niepodległości. Startowałeś? SZUKAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH © Zdjęcia Dawid Łukasik
[1/201]

Prawie 900 osób rywalizowało w Kielcach w Biegu Niepodległości. Startowałeś? SZUKAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH

Prawie 900 osób na dwóch dystansach rywalizowało w Biegu Niepodległości w Kielcach. Przed startem wszyscy zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Wielu biegaczy miało miało-czerwone koszulki, czy okolicznościowe czapki w narodowych barwach.

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W KIELCACH - ZDJĘCIA - CZĘŚĆ DRUGABIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2019 - ZDJĘCIA - CZĘŚĆ TRZECIABIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2019 - ZDJĘCIA - CZĘŚĆ CZWARTA

Jako pierwsi o 11.11 na trasę ruszyli uczestnicy biegu głównego na 10 kilometrów. Trasę najszybciej pokonał Michał Bąk z Chełmiec w gminie Strawczyn. -Ciesze się, że drugi raz z rzędu wygrałem ten bieg. Wynik nie jest najważniejszy, liczy się idea - uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ciesze się, że mogłem tu być, że dobiegłem na pierwszym miejscu. Aura dzisiaj trochę nie sprzyjała, ale każdy miał równe szanse. Na trasie było ślisko, trzeba było uważać zwłaszcza na zakrętach. Na dwóch zakrętach szczęśliwie się nie przewróciłem. Wolałem spokojnie, a bezpiecznie dobiec do mety - mówił Michał Bąk.

W biegu towarzyszącym na dystansie 1918 metrów triumfował Kuba Pietrzykowski z Kielc. Organizatorami Biegu Niepodległości byli wojewoda świętokrzyski Agatą Wojtyszek i stowarzyszenie sieBiega.

-Frekwencja na Biegu Niepodległości w Kielcach zawsze jest bardzo duża. Zapisało się tysiąc osób, trochę mniej pobiegło, bo około stu osób zrezygnowało ze względu na złą pogodę, padający deszcz. Ale mówi się, że dla biegaczy nie ma złej pogody. Sam bieg to fajne wydarzenie na zakończenie sezonu, jeśli chodzi o biegi uliczne w Kielcach. Wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni. I bardzo ważny jest cel, uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości. Święto niepodległości jest celebrowane na różne sposoby. Można uczestniczyć w marszu, we mszy świętej, a biegacze celebrują to święto na sportowo - mówił Paweł Jańczyk, prezes Stowrzyszednie sieBiega.
Dorota Kułaga


Prawie 900 osób na dwóch dystansach rywalizowało w Biegu Niepodległości w Kielcach. Przed startem wszyscy zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Wielu biegaczy miało miało-czerwone koszulki, czy okolicznościowe czapki w narodowych barwach. Jako pierwsi o 11.11 na trasę ruszyli uczestnicy biegu głównego na 10 kilometrów. Trasę najszybciej pokonał Michał Bąk z Chełmiec w gminie Strawczyn. -Ciesze się, że drugi raz z rzędu wygrałem ten bieg. Wynik nie jest najważniejszy, liczy się idea - uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ciesze się, że mogłem tu być, że dobiegłem na pierwszym miejscu. Aura dzisiaj trochę nie sprzyjała, ale każdy miał równe szanse. Na trasie było ślisko, trzeba było uważać zwłaszcza na zakrętach. Na dwóch zakrętach szczęśliwie się nie przewróciłem. Wolałem spokojnie, a bezpiecznie dobiec do mety - mówił Michał Bąk. W biegu towarzyszącym na dystansie 1918 metrów triumfował Kuba Pietrzykowski z Kielc. Organizatorami Biegu Niepodległości byli wojewoda świętokrzyski Agatą Wojtyszek i stowarzyszenie sieBiega.

Najnowsze wiadomości

reklama