Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza taka trasa rowerowa w Kielcach. Prowadzi między drzewami, po zboczu. Zobaczcie film - ekstremalny zjazd przez las

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 16 lat
Amatorzy zjazdów rowerowych mogą już korzystać z pierwszego w Kielcach Singletracku z prawdziwego zdarzenia. Naturalna trasa, usytuowana na zboczu góry Pierścienicy otrzymała nazwę Kieł.

Trasa rowerowa dla zaawansowanych na Pierścienicy w Kielcach

Zobaczcie na filmie jak przebiega trasa

Cała trasa mierzy 812 metrów w poziomie, zaś długość liczona ze spadkiem terenu to 860 metrów. Przeważająca część posiada nawierzchnię naturalną, dlatego można tam spotkać między innymi korzenie drzew. Na trasie zainstalowano przeszkody terenowe na przykład double, dropy, rock garden, ziemne stoliki, bandy.

Trasa rowerowa jest ogólnodostępna. Za wjazd i korzystanie z niej nie są pobierane żadne opłaty.
- Singletrack przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Poziom trudności dodatkowo zwiększa się proporcjonalnie do rosnącej prędkości zjazdu – przekonuje Jacek Juszczyk, przedstawiciel wykonawcy.

Jazda na własną odpowiedzialność

Każdy dorosły użytkownik korzysta z trasy rowerowej na własną odpowiedzialność, a osoby niepełnoletnie na odpowiedzialność opiekuna. Za ewentualne wypadki na trasie rowerowej odpowiadają sami użytkownicy.

Trasa rowerowa została oznakowana i wkomponowana w istniejący teren leśny wzdłuż istniejącego stoku narciarskiego. Ważnym elementem trasy, umieszczonym przy parkingu Green Velo u podnóża Pierścienicy, jest tablica prezentująca jej przebieg oraz regulamin. Druga, mniejsza znajduje się w miejscu startu trasy.

Ze względu na terenowy charakter obiektu zarządca nie może zagwarantować odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jego użytkowania i stanu technicznego trasy rowerowej, która może się zmieniać w zależności od panujących warunków.

- Singletrack to kolejna inwestycja, którą Miasto Kielce zrealizowało z myślą o rowerzystach. Przypomnę, że rok temu otwieraliśmy skatepark wykorzystywany między innymi przez fanów BMX’ów, za niedługo potem pumptrack, rośnie też liczba dróg dla rowerów, które z roku na rok zwiększają swój kilometraż. Jestem przekonany, że nasz „KIEŁ” jeszcze bardziej wzmocni potencjał Kielc jako miejsca do aktywnego wypoczynku – mówi Bogdan Wenta prezydent miasta Kielce.

Zadanie zrealizowała firma EM Janikowscy Marek Janikowski ze Srebrnej Góry. Koszt wykonania projektu i robót budowlanych wyniósł 158 670 złotych brutto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto