Piast - Korona 0:1. Zobacz oceny piłkarzy

Michał Kolera
Polskapress
Skala 1-10, gdzie 1 oznacza grę beznadziejną, 5 - średnią, a 10 - rewelacyjną. Zdobyta bramka podwyższa ocenę o 1 . Oceniał Sławomir Stachura

ZBIGNIEW MAŁKOWSKI - nota 7

Zbyszek bronił pewnie praktycznie przez cały mecz, a obrona rzutu karnego to był wyczyn. Miał tylko jedną pomyłkę, gdy niepotrzebie wyszedł z bramki, ale bez konsekwencji.

VLADILSAVS GABOVS - 6

Przyzwoity mecz Łotysza, choć widywaliśmy go w lepszej dyspozycji. Miał kilka strat i niecelnych zagrań, ale zero z tyłu całego bloku defensywnego, to także jego zasługa.

MACIEJ WILUSZ - 8

Maciek rozegrał świetny mecz i teraz trzeba się modlić, żeby nowy trener Lecha Jan Urban nie chciał go ściągnąć z wypożyczenia już w zimowej przerwie. Świetnie czytał grę i się ustawiał.

RADEK DEJMEK - 7,5

Radek to solidna firma i pokazał swoim rodakom w Piaście, że nie przypadkiem Korona straciła w tym sezonie tylko jedną bramkę na wyjeździe. Świetnie się uzupełniają z Wiluszem.

KAMIL SYLWESTRZAK - 7

Kapitan tym razem nie parł tak mocno do przodu jak w wielu wcześniejszych meczach, ale też roboty pod własnym polem karnym miał więcej niż zwykle. I dobrze sobie poradził.

RAFAŁ GRZELAK - 7,5

To był najlepszy mecz Rafała w barwach Korony. Skasował niezliczoną ilość akcji lidera i widać, że z każdym meczem jest lepiej. Jak poprawi jeszcze grę do przodu, to będzie super.

VLASTIMIR JOVANOVIĆ - 7

To był „Jovka” w dobrym wydaniu. Brał na siebie ciężar gry, dobrze się ustawiał i wspólnie z Grzelakiem świetnie zabezpieczyli środkową strefę boiska.

ŁUKASZ SIERPINA - 7

Wciąż czeka na gola w ekstraklasie i na asystę, ale w końcu się pewnie doczeka. To on zrobił wielką robotę przy strzelonym golu, gdy zmusił do złego wybicia piłki Jakuba Szmatułę.

NABIL AANKOUR - 5

W meczu ze Śląskiem poradził sobie, w Gliwicach nie bardzo. W dodatku niepotrzebnie ciągnął za koszulkę rywala i dał pretekst sędziemu do podyktowania rzutu karnego.

BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI - 7

Z meczu na mecz gra coraz lepiej i w końcu wykorzystał jedną z sytuacji. Takie akcje i gole można oglądać bez końca. Mamy nadzieję, że Bartek już na dobre przełamał się w Koronie.

AIRAM CABRERA - 7

Bezsprzecznie najlepszy mecz Hiszpana w Koronie. Miał mnóstwo bardzo dobrych otwierających podań do kolegów i wreszcie z dobrej techniki potrafił zrobić użytek.

Marcin Cebula - 6

Wszedł za Nabila po przerwie, było nieźle, ale też bez szału. Marcin ma możliwości, technikę, ale potrzebuje jeszcze zdecydowania i czasem koroniarskiego charakteru na boisku.

Aleksandrs Fertovs - 5

Przeciętny mecz Łotysza, który już wyraźnie przegrywa rywalizację o środek pola z Grzelakiem. Biega w jednym tempie, z odbiorem też nie jest tak dobrze, choć kiedyś to był jego wielki atut.

Przemysław Trytko - 5

Miał w ostatnich minutach przytrzymać piłkę z daleka od własnej bramki i dać wytchnienie defensywie. Bramce Piasta raczej nie zagroził, ale kilka razy szarpnął do skrzydła.